"Духовна варта" КАПЕЛАНАДуховна сила - наша перевага!

✅ Божий закон "Свобода вибирати"

Illustration

...✍️ Короткий вступ до блогу:🕊️ Свобода волі — це вічний принципЧому свобода вибору настільки важлива? Бо саме вона визначає нашу здатність зростати, вчитися, робити правильні рішення та повернутися до Бога. Ще до народження на землі ми вже мали право вибору — і зробили його на користь Ісуса Христа. У земному житті свобода волі дозволяє нам вибирати між добром і злом, між свободою й рабством, між життям з Богом і дорогою, що веде до нещастя.Ця стаття допоможе зрозуміти:● Чому Бог ніколи не примушує нас;● Як наші рішення впливають на вічність;● Чому Сатана намагається знищити нашу свободу;● Як кожен мудрий вибір наближає нас до Бога.➡️ Вибираючи Ісуса Христа, ми обираємо свободу, силу й справжню радість.

Капелан брат Шевчук

Illustration

Свобода волі—це вічний принцип
Ти можеш вибрати для себе сам, бо це дано тобі” (Мойсей 3:17).● 17. Але з дерева знання добра й зла—не їж від нього, проте, ти можеш вибрати для себе сам, бо це дано тобі; але памʼятай, що Я забороняю це, бо в день їди твоєї від нього ти напевно помреш. (Мойсей 3:17).
Бог сказав нам через Своїх пророків, що ми вільні вибирати між добром і злом. Ми можемо вибрати свободу і вічне життя, якщо йтимемо за Ісусом Христом. Ми також вільні вибрати рабство і смерть, йдучи за Сатаною. (Див. 2 Нефій 2:27). Право вибирати між добром і злом називається свободою волі.●  27. Отже, люди вільні, коли вони в плоті; і все необхідне для людини надається їм. І вони вільні вибрати волю і вічне життя через великого Посередника для всіх людей, або вибрати неволю і смерть, у полоні та під владою диявола; бо він прагне всіх людей зробити так само нещасними, як сам.(2 Нефій 2:27).
У доземному житті ми мали свободу волі. Одна з цілей життя на землі—показати, що саме ми вибиратимемо (див. 2 Нефій 2:15–16). Якби нас примушували вибирати те, що правильно, ми не змогли б приймати рішення на власний розсуд. Крім того, нам радісніше робити те, що ми самостійно вирішили робити.● 15. Але щоб досягнути Своїх одвічних цілей щодо кінцевого стану людини, після того як Він створив наших перших прабатьків, і звірів польових, і птахів небесних, і в цілому—все, що створено, була необхідність у тому, щоб існувала протилежність; а саме заборонений плід у протилежність до дерева життя; одне є солодким, а друге—гірким.16. Отже, Господь Бог дозволив людині діяти самостійно. Отже, людина не могла б діяти самостійно, якби її не принаджувало одне чи друге.(2 Нефій 2:15–16).
Питання свободи волі було одним з принципів, які розглядалися на небесній нараді. Воно було однією з головних причин зіткнення між послідовниками Христа й послідовниками Сатани. Сатана сказав: “Ось я, пошли мене, я буду Твоїм сином, і я викуплю все людство, так що жодна душа не пропаде, і певно я зроблю це; тож дай мені Твою шану” (Мойсей 4:1). Говорячи це він “повстав проти [Бога] і прагнув знищити свободу вибору людини” (Мойсей 4:1). . Його пропозицію було відхилено, і він був скинутий з небес разом зі своїми послідовниками (див. УЗ 29:36–37).● 1. І Я, Господь Бог, говорив до Мойсея, кажучи: Той Сатана, якому ти наказав в імʼя Мого Єдинонародженого, є той самий, що був від початку, і він прийшов до Мене, кажучи—Ось я, пошли мене, я буду Твоїм сином, і я викуплю все людство, так що жодна душа не пропаде, і певно я зроблю це; тож дай мені Твою шану.(Мойсей 4:1). ● 36 І сталося, що Адам, бувши спокушений дияволом—бо ось, диявол був перед Адамом, бо він повстав проти Мене, кажучи: “Дай мені Твою шану”, яка є Моєю силою; і також третину воїнства небесного відвернув він від Мене, через їхню свободу вибору;37 І їх було викинуто, і таким чином зʼявилися диявол і його ангели;(УЗ 29:36–37).

Свобода волі є невід’ємною складовою плану спасіння
Завдяки свободі волі наше життя на землі стає періодом випробування. Плануючи наділити Своїх дітей земними тілами, Бог сказав: “І в цьому ми випробуємо їх, щоб подивитися, чи робитимуть вони все, що Господь Бог їхній накаже їм” (Авраам 3:25). Без дару свободи волі ми не змогли б показати Небесному Батькові, що готові зробити все, що Він заповідає нам. Завдяки можливості вибирати, ми несемо відповідальність за власні вчинки (див. Геламан 14:30–31).●  30. А тепер памʼятайте, памʼятайте, мої браття, що всі, хто загине, загине через себе; а той, хто чинить беззаконня, чинить його собі; бо ось, ви свободні; вам дозволено діяти за себе; бо ось, Бог дав вам знання і зробив вас свободними.
31. Він надав вам можливість відрізняти добро від зла, і Він надав вам можливість вибирати життя або смерть; і ви можете творити добро, і вас буде відновлено в тому, що є добро, тобто ви матимете те, що є добро, відновленим для вас; або ви можете чинити зло і мати те, що є зло, відновленим для вас.(
Геламан 14:30–31).

Коли ми вирішуємо жити за планом, який Бог склав для нас, наша свобода волі зростає. Правильний вибір допомагає нам приймати більше правильних рішень.
Дотримуючись усіх заповідей Батька, ми набуваємо більше мудрості і зміцнюємо характер. Наша віра зростає. Нам легше приймати правильні рішення.
Ми, діти Небесного Батька, почали самостійно приймати рішення ще тоді, коли жили поруч із Ним. Тоді наші рішення зробили нас гідними прийти на землю. Небесний Батько хоче, щоб ми зміцнювалися у вірі, силі, зростали у знанні, мудрості й у всьому доброму. Якщо ми дотримуємося Його заповідей і приймаємо правильні рішення, то будемо вчитися і більше розуміти. Ми станемо подібними до Нього. (Див. УЗ 93:28).● 28. Той, хто дотримується Його заповідей, отримує істину і світло, доки він не прославиться в істині і не пізнає все.( УЗ 93:28).

Свобода волі вимагає альтернативи у виборі
Ми не можемо вибрати праведність, якщо перед нами немає протилежності: добра та зла. Легій, величний пророк із Книги Мормона, казав своєму сину Якову, що для того, щоб вічні цілі Бога здійснилися, має бути “протилежність у всьому. Якби не так,… праведність не могла б існувати, так само як злочестивість, ні святість, ані лихо, ні добро, ані зло” (2 Нефій 2:11).● 11. Бо певно є потреба в тому, щоб була протилежність у всьому. Якби не так, мій першонароджений у пустині, ні праведність не могла б існувати, ні злочестивість, ні святість, ані нещастя, ні хороше, ані погане. Отже, все повинно бути поєднане в одному; тож якщо було б тільки одне тіло, воно було б як мертве, не маючи ні життя, ані смерті, ні тління, ані нетління, ні щастя, ані лиха, ні чуття, ані нечутливості.(2 Нефій 2:11).
Бог дозволяє Сатані боротися проти добра. Бог сказав про Сатану:
“Я вчинив так, щоб його було скинуто вниз;
І він став Сатаною, так, саме дияволом, батьком усієї брехні, щоб обманювати, і осліпляти людей, і вести їх у полон за його волею, саме всіх тих, хто не прислухається до Мого голосу” (Мойсей 4:3–4).● 3. Отже, через те, що Сатана повстав проти Мене, і прагнув знищити свободу вибору людини, яку Я, Господь Бог, дав їй, і також щоб Я дав йому Свою владу; владою Мого Єдинонародженого Я вчинив так, щоб його було скинуто вниз;4. І він став Сатаною, так, саме дияволом, батьком усієї брехні, щоб обманювати, і осліпляти людей, і вести їх у полон за його волею, саме всіх тих, хто не прислухається до Мого голосу.(Мойсей 4:3–4).
Сатана робить усе, що в його силах, щоб знищити роботу Бога. Він прагне “нещастя для всього людства. … Він прагне всіх людей зробити так само нещасними, як сам” (2 Нефій 2:18, 27). Він не любить нас. Він не бажає нам добра (див. Мороній 7:17). Він не хоче, щоб ми були щасливими. Він хоче, щоб ми були його рабами. Щоб полонити нас, він використовує різні хитрощі.● 18. І через те що він упав з небес і став нещасним навіки, він прагнув також нещастя для всього людства. Отже, він сказав Єві, так, саме той стародавній змій, який є диявол, батько усякої неправди, отже, він сказав: Скуштуйте того забороненого плоду, і ви не помрете, але будете як Бог, знаючи добро і зло.27. Отже, люди вільні, коли вони в плоті; і все необхідне для людини надається їм. І вони вільні вибрати волю і вічне життя через великого Посередника для всіх людей, або вибрати неволю і смерть, у полоні та під владою диявола; бо він прагне всіх людей зробити так само нещасними, як сам.(2 Нефій 2:18, 27).● 17. Але все, що переконує людей чинити зло, і не вірити в Христа, і заперечувати Його, і не служити Богові, ви можете знати досконалим знанням, що це від диявола; бо саме так діє диявол, бо він жодну людину не переконує творити добро, ні, жодну; і також його ангели; і також ті, хто підкорився йому.(Мороній 7:17).
Коли ми піддаємося спокусам Сатани, то обмежуємо себе у спроможності вибирати. Цей процес можна проілюструвати на такому прикладі. Уявіть собі, ніби бачите на узбережжі знак: “Небезпечно! Вир! Купатися заборонено!” Нам може здатися, що це обмеження. Але чи обмеження це? У нас є багатий вибір. Ми можемо піти купатися десь в іншому місці. Ми можемо пройтися по берегу й позбирати мушлі. Ми можемо помилуватися заходом сонця. Ми можемо піти додому. Також ми можемо не зважати на знак і плавати у небезпечному місці. Але коли вир почне затягати під воду, тоді наш вибір буде дуже обмеженим. Ми можемо спробувати вибратися або кликати на допомогу, але можемо й потонути.
І хоч ми вільні вибирати, як діяти, ми не можемо вибирати наслідків наших вчинків. Наслідки, добрі чи погані, є природним результатом будь-якого рішення, яке приймаємо (див. Галатам 6:7; Об’явлення 22:12).● 7. Не обманюйтеся, — Бог осміяний бути не може. Бо що тільки люди́на посіє, те саме й пожне!(Галатам 6:7).● 12. «Ось Я скоро прийду! Моя винагорода зі Мною, і Я віддам кожному згідно з його вчинками.(Об’явлення 22:12).
Небесний Батько сказав нам, як не потрапити в рабство до Сатани. Ми повинні завжди пильнувати і молитися, просячи Бога допомагати нам протистояти спокусам Сатани (див. 3 Нефій 18:15). Небесний Батько не дозволить, щоб нас спокушали понад нашу силу опиратися спокусі (див. 1 Коринтянам 10:13; Aлма 13:28).● 15. Істинно, істинно кажу Я вам, ви повинні завжди пильнувати і молитися, щоб вас не спокусив диявол і не забрав у свій полон.(3 Нефій 18:15).● 13. Вас спіткали ті ж самі спокуси, котрі зазнають усі люди. Та Бог вірний, Він не допустить, щоб ви спокушалися більше, ніж можете витримати. Разом із спокусою Він дасть і полегшення, щоб ви змогли подолати її.(1 Коринтянам 10:13).● 28. Але щоб ви упокорилися перед Господом і прикликали Його святе імʼя, і пильнували, і молилися постійно, щоб вас не можна було спокусити понад те, що ви можете витримати, і таким чином щоб вас вів Дух Святий, щоб ви ставали покірними, лагідними, смиренними, терплячими, сповненими любові і всього довготерпіння;(Aлма 13:28).
Заповіді Божі спрямовують нас подалі від небезпеки і ведуть до вічного життя. Завдяки мудрому вибору ми здобудемо піднесення, вічний розвиток і досконалу радість (див. 2 Нефій 2:27–28).● 27. Отже, люди вільні, коли вони в плоті; і все необхідне для людини надається їм. І вони вільні вибрати волю і вічне життя через великого Посередника для всіх людей, або вибрати неволю і смерть, у полоні та під владою диявола; бо він прагне всіх людей зробити так само нещасними, як сам.28. А тепер, сини мої, я хочу, щоб ви дивилися на великого Посередника, і прислухалися до Його великих заповідей; і були вірними Його словам, і вибрали вічне життя, згідно з волею Його Духа Святого;(2 Нефій 2:27–28).

Додаткові уривки з Писань
● 2 Нефій 2:11–16 (необхідність протилежності).● Авраам 3:24–25 (земне життя—це випробування).● Aлма 41:3; Moроній 7:5–6 (нас буде суджено за наші діяння). 2 Нефій 2:11–16 (необхідність протилежності).● Мороній 7:12-17 (вибір між добром і злом).● 2 Петра 2:19; Іван 8:34 (гріх веде у рабство).● 2 Нефій 2:28–29; Алма 40:12–13 (нагорода за вчинки).

Made with