"Духовна варта" КАПЕЛАНАДуховна сила - наша перевага!

✅ Слухняність

Illustration

Ми повинні з готовністю слухатися Бога

● Яка різниця між тим, чи ми слухаємося з готовністю, чи неохоче?
Коли Ісус був на землі, один законник запитав Його:
“Учителю, котра заповідь найбільша в Законі?
Він же промовив йому: “Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою”.
Це найбільша й найперша заповідь.
А друга однакова з нею: “Люби свого ближнього, як самого себе”.
На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять” (Матвій 22:36–40).● 36. Учителю, котра заповідь найбільша в Законі?
37. Він же промовив йому: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою.
38. Це найбільша й найперша заповідь.
39. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе.
40. На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять.(
Матвій 22:36–40).

З цього уривка з Писань ми дізнаємося про важливість любові до Господа і наших ближніх. Та як показати свою любов до Господа?
Ісус дав відповідь на це запитання, коли сказав: “Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець” (Іван 14:21).●  21. Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю Його, і об'явлюсь йому Сам.(Іван 14:21).
Кожен повинен запитати себе: “А навіщо я дотримуюся заповідей Бога? Тому, що боюся покарання? Тому, що хочу отримати нагороду за доброчесне життя? Або тому, що люблю Бога та Ісуса Христа і хочу служити Їм?”
Краще вже дотримуватися заповідей через страх перед покаранням, ніж не робити цього зовсім. Але ми будемо набагато щасливішими, якщо слухатимемося Бога з любові до Нього й бажання слухатися. Коли ми охоче слухаємося Його, Він охоче благословляє нас. Він сказав: “Я, Господь,… з радістю шаную тих, хто служить Мені в праведності та істині до кінця” (УЗ 76:5). Слухняність також допомагає нам розвиватися і ставати більше подібними до Небесного Батька. Але ті, хто нічого не робить, доки їм не накажуть, і виконують заповіді знехотя, втратять свою винагороду (див. УЗ 58:26–29).● 5. Бо так каже Господь: Я, Господь, є милостивим і благодатним до тих, хто боїться Мене, і з радістю шаную тих, хто служить Мені в праведності та істині до кінця.(УЗ 76:5). ● 26. Бо ось, це не годиться, щоб Я на все давав накази; бо кого в усьому примушують, той є лінивим і немудрим слугою; отже він не отримає винагороди.
27. Істинно Я кажу, люди мають завзято займатися доброю справою, і робити багато чого за своєю власною вільною волею, і вершити багато праведності;
28. Бо є в них сила, завдяки якій вони є вільними в собі. І якщо люди творять добро, вони ні в якому разі не втратять свою винагороду.
29. Але той, хто не робить нічого, доки йому не накажуть, і сприймає наказ з непевним серцем, і виконує його ліниво, того проклято.(
УЗ 58:26–29).

● Як ми можемо зміцнити бажання бути слухняними?

Ми можемо слухатися, не розуміючи чому

● Чому розуміння цілей Господа не завжди є обов’язковим для того, щоб бути слухняними.
Виконуючи заповіді Бога, ми готуємося до вічного життя і піднесення. Інколи ми не знаємо причин існування певної заповіді. Однак слухаючись, не розуміючи чому, ми виявляємо віру й довіру до Бога.
Адаму та Єві було заповідано приносити Богові жертви. Одного дня Адамові явився ангел і запитав, чому він робить це. Адам відповів, що не знає чому. Він робив це, бо Господь заповідав йому чинити так. (Див. Мойсей 5:5–6).● 5. І Він дав їм заповіді, щоб вони поклонялися Господу Богу їхньому і приносили жертву перворідних від своїх отар для жертвоприношення Господу. І Адам був послушний заповідям Господа.
6. І через багато днів ангел Господа явився Адаму, кажучи: Чому приносиш ти жертви Господу? І Адам сказав йому: Я не знаю, тільки Господь наказав мені.(
Мойсей 5:5–6).

Тоді ангел учив Адама євангелії і розповів про Спасителя, який мав прийти. Святий Дух зійшов на Адама, і Адам пророкував стосовно жителів землі аж до останнього покоління. (Див. Moйсей 5:7–10; УЗ 107:56). Це знання і величні благословення були здобуті Адамом завдяки слухняності.● 7. І тоді ангел промовив, кажучи: Це є подобою жертви Єдинонародженого від Батька, повного благодаті та істини.
8. Отже, ти робитимеш усе, що робиш, в імʼя Сина, і ти каятимешся і прикликатимеш Бога в імʼя Сина завжди
9. І в той день зійшов на Адама Святий Дух, Який свідчить про Батька і Сина, кажучи: Я є Єдинонароджений від Батька від початку, відтепер і навіки, щоб, оскільки ти пав, тебе було викуплено, і все людство, саме всіх, хто волітиме.
10. І в той день Адам благословив Бога, і був сповнений, і почав пророкувати стосовно всіх сімей на землі, кажучи: Благословенне імʼя Бога, бо через мою провину мої очі відкрилися, і в цьому житті я матиму радість, і знову в плоті я побачу Бога.(
Moйсей 5:7–10).
● (УЗ 107:56).

Бог підготує шлях

У Книзі Мормона розповідається про Нефія та його старших братів, які отримали від Господа дуже складне завдання (див. 1 Нефій 3:1–6). Брати Нефія почали ремствувати, кажучи, що те, чого Господь вимагає від них, є важкою справою. Але Нефій сказав: “Я піду і зроблю те, що Господь наказав, бо я знаю, що Господь не дає заповідей дітям людським без того, щоб не приготувати шлях для них, аби вони могли виконати те, що Він наказав їм” (1 Нефій 3:7). Коли ми відчуваємо, що нам важко дотримуватися певної заповіді Господа, слід згадати ці слова Нефія.● 1. І сталося, що я, Нефій, після розмови з Господом повернувся до намету мого батька.
2. І сталося, що він звернувся до мене, говорячи: Ось, снився мені сон, в якому Господь наказав мені, щоб ти і твої брати повернулися до Єрусалима.
3. Бо ось, Лаван має літопис Юдеїв, а також родовід моїх предків, і все це вигравіювано на пластинах з латуні.
4. Через те Господь наказав мені, щоб ти і твої брати пішли в дім Лавана, і здобули ці записи, і принесли їх сюди в пустиню.
5. І ось бачиш, твої брати ремствують, кажучи, що їм важко зробити те, що я вимагаю від них; але розумієш, то не я вимагаю це від них, то є наказ Господа.
6. Тому іди, мій сину, і ти будеш благословен Господом, бо ти не ремствував.(
1 Нефій 3:1–6).
● 7. І сталося, що я, Нефій, сказав моєму батькові: Я піду і зроблю те, що Господь наказав, бо я знаю, що Господь не дає заповідей дітям людським без того, щоб не приготувати шлях для них, аби вони могли виконати те, що Він наказав їм.(1 Нефій 3:7).
● Коли Господь підготував шлях, аби ви могли слухатися Його?

Серед заповідей, які ми маємо виконувати, немає надто малих або надто великих

Інколи може здаватися, що якась заповідь не дуже важлива. У Писаннях розповідається про чоловіка на ім’я Нааман, який саме так і вважав. У Наамана була страшна хвороба, і він подолав відстань від Сирії до Ізраїлю, щоб попросити пророка Єлисея зцілити його. У своїй країні Нааман був відомою людиною, тож він образився, коли Єлисей не зустрів його особисто, а послав до нього слугу. Нааман ще більше розгнівався, коли йому передали слова Єлисея: сім разів омитися у водах Йордану. “Чи не ліпші … дамаські річки, від усіх Ізраїлевих вод? Чи не міг я вимитися в них, і стати чистим?”—запитував він. Розгніваний, Нааман пішов звідти. Але його слуга запитав: “Коли б велику річ говорив тобі той пророк, чи ж ти не зробив би? А що ж, коли він сказав тобі тільки: Умийся—і будеш чистий!” Нааман був достатньо розсудливим, щоб збагнути, що Божого пророка треба слухатися, хоч це здавалося і несерйозним. Тож він омився в Йордані і зцілився. (Див. 2 Царів 5:1–14).● 1. А Нааман, начальник війська сирійського царя, був муж великий перед своїм паном, вельмиповажаний, бо через нього Господь дав перемогу Сирії. І був це муж дуже хоробрий, але прокажений.
2. А сирійці вийшли були ордами, і взяли до неволі з Ізраїлевого краю малу дівчину, і вона услуговувала жінці Наамана.
3. І сказала вона до своєї пані: Ох, коли б пан мій побував у того пророка, що в Самарії, то він вилікував би його від прокази його!
4. А Нааман прийшов, і доніс своєму панові, говорячи: Отак і отак говорила та дівчина, що з Ізраїлевого краю.
5. І сказав сирійський цар: Тож піди, а я пошлю свого листа до Ізраїлевого царя. І той пішов, і взяв із собою десять талантів срібла та шість тисяч шеклів золота, і десять змін одежі.
6. І він приніс до Ізраїлевого царя такого листа: Ось тепер, як прийде оцей лист до тебе, то знай: ото послав я до тебе свого раба Наамана, а ти вилікуєш його від прокази його.
7. І сталося, як Ізраїлів цар перечитав цього листа, то роздер свої шати й сказав: Чи я Бог, щоб убивати чи лишати при житті, що той посилає до мене, щоб я вилікував чоловіка від прокази його? Тож знайте й дивіться це він шукає проти мене зачіпки.
8. І сталося, як почув Єлисей, Божий чоловік, що Ізраїлів цар роздер шати свої, то послав до царя, говорячи: Нащо роздер ти шати свої? Нехай той прийде до мене, і пізнає, що є пророк ув Ізраїлі!
9. І прибув Нааман зо своїми кіньми та з колесницею своєю, і став при вході Єлисеєвого дому.
10. І послав Єлисей до нього посла, говорячи: Іди, і вимиєшся сім раз у Йордані, і вигоїться тіло твоє тобі, й очистишся.
11. І розгнівався Нааман, і пішов і сказав: Ось я подумав був: він вийде до мене, і стане, і закличе Ім'я Господа, Бога свого, і покладе свою руку на те місце, і вилікує прокаженого...
12. Чи ж не ліпші Авана та Парпар, дамаські річки, від усіх Ізраїлевих вод? Чи не міг я вимитися в них, і стати чистим? І повернувся він, і пішов у гніві.
13. І підійшли його раби, і говорили до нього, і сказали: Батьку мій, коли б велику річ говорив тобі той пророк, чи ж ти не зробив би? А що ж, коли він сказав тобі тільки: Умийся і будеш чистий!
14. І зійшов він, і занурився в Йордані сім раз, за словом Божого чоловіка. І сталося тіло його, як тіло малого хлопця, і став він чистий!(
2 Царів 5:1–14).

Інколи може здаватися, що певна заповідь вже надто важка, щоб її дотримуватися. Як і брати Нефія, ми можемо казати: “Те, чого Господь вимагає від нас, є важкою справою”. Однак, як і Нефій, ми можемо бути певні, що Бог не дасть нам жодної заповіді, не підготувавши шлях, у який ми могли б виявити Йому свою слухняність.
Авраамові “нелегко” було принести в жертву свого улюбленого сина Ісака, коли Господь повелів це йому зробити (див. Буття 22:1–13; див. також розділ ✅ Жертвування). Довгі роки Авраам чекав на народження Ісака—сина, якого Бог йому пообіцяв. Як же так—втратити сина у такий спосіб?! Ця заповідь мала бути дуже важкою для Авраама. Та він вирішив послухатися Бога.●  1. Після цього Бог випробував Авраама. От Він і каже: «Аврааме!» Той озвався: «Я тут». 2. Бог мовив: «Візьми свого єдиного сина, якого ти любиш, Ісаака, і йди з ним до землі Морії. Там принесеш його в жертву спаленням на горі, яку Я назву тобі».
3. Рано вранці Авраам устав, осідлав свого віслюка, взяв з собою двох своїх слуг і сина Ісаака. Авраам наколов дров для спалення і рушив до того місця, куди Бог звелів.
4. На третій день Авраам підвів очі й побачив звіддалік те місце, куди вони йшли. 5. Він сказав своїм слугам: «Лишайтеся тут із віслюком, а ми з хлопцем підемо он туди. Ми там поклонимося Господу й вернемося до вас». 6. Авраам узяв дрова для жертвопринесення й поклав їх на плечі синові. Іще він узяв із собою вогонь, ніж, і вони вдвох пішли.
7. І звернувся тоді Ісаак до батька: «Тату!» Авраам озвався: «Чого тобі, синку?» Ісаак запитав: «Вогонь і дрова ми маємо, а де ж ягня, що принесемо в жертву спаленням?»
8. Авраам відповів: «Бог сам подбає про ягня для жертви». І вони вдвох пішли далі.
9. І прийшли вони на місце, яке вказав йому Бог. Авраам спорудив там вівтар і розклав дрова. Потім він зв’язав свого сина Ісаака й поклав його на вівтар поверх дров.
10. Тоді Авраам простягнув руку й вийняв ножа, щоб убити свого сина. 11. Але тут Ангел Господній погукав його з небес: «Аврааме! Аврааме!» Авраам озвався: «Я тут». 12. Ангел йому й каже: «Зупинися! Не здіймай руки на хлопчика. Не роби йому нічого, бо Я бачу тепер, що ти шануєш Бога, що заради Мене ладен пожертвувати єдиним сином своїм».
13. Авраам підвів очі й побачив барана, що заплутався рогами в кущах. Він пішов, узяв його, забив і приніс у жертву замість свого сина.(
Буття 22:1–13).

Ми також повинні бути готовими зробити все, чого б не вимагав Бог. Пророк Джозеф Сміт говорив: “Я поставив собі за правило: Коли Господь повеліває, роби!” (Учення Президентів Церкви: Джозеф Сміт [2007], с. 160). Для нас це також може бути правилом.
● Чи отримували ви благословення за виконання заповідей, які здавалися вам незначними?

Ісус Христос слухався свого Батька

Які приклади приходять на думку, коли ви думаєте про те, як Ісус слухався Свого Батька?
Найяскравішим прикладом слухняності нашому Небесному Батькові є Ісус Христос. Він говорив: “Бо Я з неба зійшов не на те, щоб волю чинити Свою, але волю Того, Хто послав Мене” (Іван 6:38). Усе Його життя було присвячено слухняності Його Батькові, хоч це не завжди було легко. Як і всіх смертних Його спокушали усіма можливими способами (див. Євреям 4:15). У Гефсиманському саду Він молився, говорячи: “Отче Мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене… Та проте,—не як Я хочу, а як Ти” (Матвій 26:39).● 38. Бо Я з неба зійшов не на те, щоб волю чинити Свою, але волю Того, Хто послав Мене.(Іван 6:38).● 15. Бо ми маємо не такого Первосвященика, що не міг би співчувати слабостям нашим, але випробуваного в усьому, подібно до нас, окрім гріха.(Євреям 4:15).● 39. І, трохи далі пройшовши, упав Він долілиць, та молився й благав: Отче Мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене... Та проте, не як Я хочу, а як Ти...(Матвій 26:39).
Ісус підкорявся Батькові в усьому, і завдяки цьому Він уможливив спасіння для всіх.
● Коли ми пам’ятаємо про приклад Спасителя, як це допомагає нам бути слухняними?

Наслідки слухняності й непослуху

● Якими є наслідки виконання або порушення Господніх заповідей?
Царство небесне скеровується законом, і коли ми отримуємо якесь благословення, то це завдяки виконанню того закону, на якому воно ґрунтується (див. УЗ 130:20–21; 132:5). Господь сказав, що завдяки слухняності й старанності ми можемо здобути знання й розум (див. УЗ 130:18–19). Ми також можемо духовно розвиватися (див. Єремія 7:23–24). Непослух, з іншого боку, приносить розчарування і не дає нам отримати благословення. “Хто Я є, каже Господь, щоб пообіцяти і не виконати? Я наказую, а люди не виконують; Я скасовую, і вони не отримують благословення. Тоді вони кажуть у своїх серцях: Це не є робота Господа, бо Його обіцяння не виконано” (УЗ 58:31–33).● 20. Існує закон, нескасовно встановлений в небесах до заснування цього світу, на якому ґрунтуються всі благословення,—
21 І коли ми отримуємо якесь благословення від Бога, то це завдяки виконанню того закону, на якому воно ґрунтується.(
УЗ 130:20–21).
● 5. Бо всі, хто бажають мати благословення з Моїх рук, мають дотримуватися закону, який було призначено для цього благословення, і умов його, як було встановлено ще до заснування світу.(УЗ 132:5).● 18. Будь-який рівень інтелекту, що його ми досягаємо в цьому житті, підніметься з нами у воскресінні.
19. І якщо людина здобуває більше знань і розуму в цьому житті через свою старанність і послушність, ніж інша людина, вона матиме відповідну перевагу у світі прийдешньому.(
УЗ 130:18–19).
● 23. Але Я дав їм такий наказ: «Слухайте голос Мій, тоді Я Богом вашим стану, а ви—Моїм народом. І будете робити те, що Я вам накажу, тож це вам буде на добро.
24. Але ж діти Ізраїлю не слухали й уваги не звертали, і йшли за порадами своїх лихих сердець. Вони повернулися не обличчям, а спиною до Мене».(
Єремія 7:23–24).
● 31. Хто Я є, каже Господь, щоб пообіцяти і не виконати?
32. Я наказую, а люди не виконують; Я скасовую, і вони не отримують благословення.
33. Тоді вони кажуть у своїх серцях: Це не є робота Господа, бо Його обіцяння не виконано. Але горе таким, бо їхня винагорода криється внизу, а не вгорі.(
УЗ 58:31–33).

Коли ми дотримуємося Його заповідей, Бог виконує Свої обіцяння, як про це говорив своєму народові цар Веніямин: “Він вимагає від вас робити так, як Він наказав вам; за це, якщо ви зробите так, Він негайно благословить вас” (Мосія 2:24).● 24. І по-друге, Він вимагає від вас робити так, як Він наказав вам; за це, якщо ви зробите так, Він негайно благословить вас; і ось чому Він заплатив вам. А ви все ще в боргу перед Ним, і тепер є, і будете, на віки вічні; отже, чим вам хвалитися?(Мосія 2:24).

Слухняні отримують вічне життя

Господь радить нам: “І, якщо ти виконуватимеш Мої заповіді і витерпиш до кінця, ти матимеш вічне життя—дар, найвеличніший з усіх дарів Бога” (УЗ 14:7).●  7. І, якщо ти виконуватимеш Мої заповіді і витерпиш до кінця, ти матимеш вічне життя—дар, найвеличніший з усіх дарів Бога.(УЗ 14:7).
Господь описав також інші благословення, котрі отримають люди, які слухалися Його в праведності й істині до самого кінця:
● 1. Послухайте, о ви, небеса, і прихили вухо, о земле, і звеселіться ви, жителі її, бо Господь є Бог, і крім Нього немає Спасителя.2. Великою є Його мудрість, дивовижними є Його шляхи, і міру Його діянь ніхто не може осягнути.3. Його наміри не знають невдач, а також немає нікого, хто б міг стримати Його руку.4. Від вічності до вічності Він є Той Самий, і Його роки ніколи не вичерпаються.5. Бо так каже Господь: Я, Господь, є милостивим і благодатним до тих, хто боїться Мене, і з радістю шаную тих, хто служить Мені в праведності та істині до кінця.6. Великою буде їхня винагорода і вічною буде їхня слава.7. І їм відкрию Я всі таємниці, так, усі приховані таємниці Мого царства з днів давнини, і на віки прийдешні повідомлю їм за вподобанням волі Своєї все, що стосується Мого царства.8. Так, навіть чудеса вічності знатимуть вони, і прийдешнє покажу Я їм, навіть справи багатьох поколінь.9. І їхня мудрість буде великою, і їхнє розуміння досягне небес; і перед ними мудрість мудрих загине, і розуміння розсудливих зійде нанівець.10. Бо Своїм Духом освічу Я їх, і Моєю силою повідомлятиму їм секрети Моєї волі—так, навіть те, чого око не бачило й вухо не чуло і що на серце людині не впало.(УЗ 76:1–10).
● Що для вас означає “витерпіти до кінця”?● Що ми можемо робити, аби залишатися вірними євангельським принципам, хоч це може бути несхвальним в очах людей? Як ми можемо допомагати дітям і молоді зберігати вірність євангельським принципам?

Додаткові уривки з Писань

● Авраам 3:25 (ми прийшли на землю, щоб випробувати свою слухняність).● 1 Самуїлова 15:22 (послух ліпший від жертви).● Eклезіяст 12:13; Іван 14:15; Римлянам 6:16; УЗ 78:7; 132:36; Повторення закону 4:1–40 (ми повинні слухатися Бога).● Приповісті 3:1–4; 6:20–22; 7:1–3; Eфесянам 6:1–3; Колосянам 3:20 (діти мають слухатися батьків).● УЗ 21:4–6 (слухайтеся пророка).● Іван 8:29–32; Moсія 2:22, 41; УЗ 82:10; 1 Нефій 2:20 (благословення за слухняність).● УЗ 58:21–22; 98:4–6; 134:5–7 (дотримання законів країни).● Iсая 60:12; УЗ 1:14; 93:39; 132:6, 39 (наслідки непослуху).● 2 Нефій 31:16; УЗ 53:7; Maтвій 24:13; Лука 9:62 (витерпіти до кінця).

Основи"Духовного світу"

- 1. ✅ Хто Він — наш Небесний Батько?:- 2. ✅ Яка вона "Наша небесна родина"?:- 3. ✅ Війна на небесах:- 4. ✅ Божий закон "Свобода вибирати":- 5. ✅ Процес сотворіння СВІТУ:- 6. ✅ Падіння Адама і Єви:- 7. ✅ Хто такий Святий Дух:- 8. ✅ Молитва до Небесного Батька:- 9. ✅ Пророки Бога: Їх роль, дари у наш час:- 10.✅ Писання з Бібліотеки Ісуса Христа!:- 11. ✅ Життя Ісуса Христа:- 12.✅ Спокута Ісуса Христа:- 13.✅ Що таке Святе священство?:- 14.✅ Організація священства:- 15.✅ Завітний народ Господа:- 16.✅ Церква Ісуса Христа в давні часи:- 17.✅ Церква Ісуса Христа в наші дні 2025р.:- 18.✅ Віра в Ісуса Христа:- 19.✅ Покаяння:- 20.✅ Господній обряд "Хрищення":- 21.✅ Господній обряд - "Дар Святого Духа":- 22.✅ Господнє благословення-"Дари Духа":- 23.✅ Господній обряд "Причастя":- 24.✅ Суботній день - "Неділя":- 25.✅ Піст:- 26.✅ Жертвування:- 27.✅ Праця й особисті обов’язки:- 28.✅ Служіння:- 29.✅ Закон здоров’я від Господа:- 30.✅ Милосердя:- 31.✅ Чесність:- 32.✅ Десятина і пожертвування:- 33.✅ Місіонерська робота:- 34.✅ Розвиток талантів:- 35.✅ Слухняність:- 36.✅ Сім’я може бути вічною:- 37.✅ Сімейні обов’язки:- 38.✅ Вічний шлюб:- 39.✅ Закон цнотливості:- 40.✅ Храмова робота і сімейна історія:- 41.✅ Післяземний духовний світ:- 42.✅ Збирання дому Ізраїлевого:- 43.✅ Ознаки Другого пришестя:- 44.✅ Друге пришестя Ісуса Христа:- 45.✅ Тисячоліття:- 46.✅ Останній суд:- 47.✅ Піднесення:

Підручник "Основи Євангелії"2009

Копія 1: Іконки з підписами
Telegram
WhatsApp
Viber
Facebook
Twitter (X)
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Skype
Копіювати
Поділитися
Made with