"Духовна варта" КАПЕЛАНАДуховна сила - наша перевага!

✅ Храмова робота і сімейна історія

Illustration

Небесний Батько хоче, щоб Його діти повернулися до Нього

Спокута Ісуса Христа гарантує кожному з нас можливість воскреснути і жити вічно. Але якщо ми хочемо вічно жити із сім’ями в присутності Небесного Батька, то повинні робити все, що заповідав Спаситель, тобто охриститися, бути конфірмованими і пройти храмові обряди.
Усі ми як члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів були хрищені особою, яка має відповідну владу священства. Кожен з нас також може піти до храму, щоб пройти спасительні обряди священства, які виконуються там. Але в багатьох дітей Божих ніколи не було такої можливості. Вони жили в часи, коли євангелії не було на землі, або у такому місці, де не мали змоги її почути.
Небесний Батько хоче, щоб усі Його діти повернулися й жили з Ним. Тим, хто помер не христившись чи не пройшовши храмові обряди, Він надав можливість зробити це. Він попросив нас виконувати у храмах обряди за наших предків.

Храми Господа

● Чому храми мають велике значення в нашому житті?
Храми Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів—це особливі споруди, освячені для Господа. Туди можуть входити гідні члени Церкви, щоб проходити священні обряди й укладати завіти з Богом. Як і хрищення, ці обряди і завіти необхідні для нашого спасіння. Вони повинні відбуватися й укладатися у Господніх храмах.
Ми також ідемо до храму, щоб більше дізнаватися про Небесного Батька і Його Сина, Ісуса Христа. Ми краще розуміємо мету свого існування і зв’язок з Небесним Батьком та Ісусом Христом. У храмі ми дізнаємося про своє доземне існування, мету земного життя та життя після смерті.

Храмові обряди запечатують сім’ї разом навіки

● Що означає бути запечатаними?
Усі храмові обряди виконуються силою і владою священства. Цією владою обряди, виконані на землі, запечатані, або зв’язані, на небесах. Спаситель учив Своїх апостолів: “І що на землі ти зв’яжеш, те зв’язане буде на небі” (Матвій 16:19; див. також УЗ 132:7).● 19. І ключі тобі дам від Царства Небесного, і що на землі ти зв'яжеш, те зв'язане буде на небі, а що на землі ти розв'яжеш, те розв'язане буде на небі!(Матвій 16:19).● 7. І істинно Я кажу вам, що умови цього закону такі: Усі завіти, договори, узи, зобовʼязання, присяги, клятви, дії, звʼязки, обʼєднання або очікування, які не складено, в які не ввійшли і які не запечатано Святим Духом обіцяння—через того, кого помазано, як на час, так і на всю вічність чином найсвятішим через одкровення і заповідь, через посередництво Мого помазаника, якого Я призначив на землі тримати цю владу (а Я призначив Мого слугу Джозефа тримати цю владу в останні дні, і ніколи не буває одночасно більше одного на землі, на кого покладено цю владу і ключі цього священства),—не мають дієвості, сили або чинності у воскресінні з мертвих та після нього; бо всі договори, які не складено з цією метою, закінчуються, коли люди вмирають.(УЗ 132:7).
Тільки у храмі ми можемо запечататися разом і стати вічною сім’єю. Шлюб у храмі навічно поєднує чоловіка і жінку як чоловіка і дружину, якщо вони шанують свої завіти. Хрищення та всі інші обряди готують нас до цієї священної події.
Коли чоловік і жінка одружуються у храмі, їхні діти, які народжуються після цього, також стають частиною їхньої вічної сім’ї. Подружні пари, які спочатку уклали цивільний шлюб, можуть отримати ці благословення, підготувавши себе і своїх дітей до того, щоб увійти до храму і бути запечатаними одне до одного. Батьки, які усиновлюють дітей законним шляхом, можуть запечататися з ними.
● Що має робити подружня пара, щоб сила запечатування стала дієвою у їхньому шлюбі?

Нашим предкам потрібна наша допомога

● Які обов’язки ми маємо стосовно наших предків, які померли, не отримавши обрядів священства?
Маріо Каннамела одружився з Марією Вітта у 1882 році. Вони жили в Тріпані, Італія, де виростили дітей і провели разом багато прекрасних років. Маріо та Марія не почули за життя послання відновленої євангелії Ісуса Христа. Вони не христилися. У них не було можливості піти до храму й запечататися сім’єю навіки. Смерть роз’єднала їхній союз.
Більш як століття по тому сталося величне єднання. Правнук Маріо та Марії з дружиною пішли до Лос-Анджелеського храму, де стали навколішки біля олтаря і були як повірники запечатані за Маріо та Марію. Зі сльозами на очах вони розділяли радість Маріо та Марії.
Серед наших предків багато таких, які померли, не почувши про євангелію за свого земного життя. Зараз вони живуть у духовному світі (див. розділ ✅ Післяземний духовний світ). Там їх навчають євангелії Ісуса Христа. Ті, хто прийняв євангелію, чекають, поки за них будуть виконані храмові обряди. Виконуючи ці обряди за наших предків у храмі, ми можемо розділяти їхню радість.
● Як учення про спасіння померлих свідчить про Божу справедливість, співчуття і милість?● Що ви відчували, виконуючи храмову роботу за своїх предків?

Сімейна історія—як почати допомагати своїм предкам

● Які основні етапи виконання сімейно-історичної роботи?
Святих останніх днів заохочуюють займатися сімейно-історичною роботою. Завдяки цьому ми дізнаємося про своїх предків, щоб мати змогу виконувати за них обряди. Сімейно-історична робота має три основні етапи:
● Шукати предків.● Визначити, кому з предків необхідні храмові обряди.● Перевірити, що за них були виконані обряди.
У більшості приходів та філій є консультанти з сімейно-історичної роботи, які дадуть відповідь на ваші запитання і спрямують до необхідних джерел. Якщо у приході або філії немає консультанта з сімейно-історичної роботи, допомогти у цьому може єпископ або президент філії.
Шукати предківЩоб виконати за предків храмові обряди, необхідно знати їхні імена. Нині існує багато чудових джерел інформації, що можуть допомогти зробити це.
Хороший початок збирання інформації про предків—це перевірка документів, які зберігаються вдома. У нас можуть бути свідоцтва про народження, шлюб або смерть. Ми також можемо наштовхнутися на сімейні Біблії, некрологи, сімейні історії або щоденники й особисті записи. Крім того, ми можемо звертатися за інформацією до родичів. Після збирання інформації у своїй сімї і від наших предків ми можемо продовжити пошук, використовуючи інші джерела, такі як FamilySearch.org. Ми також можемо відвідати один з місцевих Центрів сімейної історії.
Те, скільки ми дізнаємося, залежить від наявної у нас інформації. Можливо, у нас буде небагато даних про рідню, і ми зможемо з’ясувати лише імена батьків та прабатьків. Якщо у нас вже є велика добірка сімейних записів, ми зможемо знайти імена предків, які жили кілька поколінь тому.
Ми можемо простежувати зібрану інформацію за допомогою записів сімейної групи та карт родоводу.
Визначити, кому з предків необхідні храмові обрядиХрамові обряди за померлих виконувалися з перших днів Церкви. Отже, можливо, деякі обряди за наших предків уже були виконані. Щоб дізнатися, за кого з родичів необхідно виконати храмові обряди, ми можемо звернутися до двох джерел. Інформація щодо виконаної роботи може зберігатися в наших сімейних записах. Якщо ні, Церква веде записи всіх обрядів, що виконувалися у храмах. Консультант з сімейно-історичної роботи у приході або філії може допомогти вам у цьому.
Перевірити, чи були виконані всі обрядиБагато наших предків у духовному світі з нетерпінням можуть чекати, коли за них виконають храмові обряди. Знайшовши імена цих предків, ми повинні одразу ж підготувати все необхідне для виконання цієї роботи за них.
Одне з благословень сімейно-історичної роботи—це можливість відвідувати храм і проходити обряди за наших предків. Ми повинні підготувати себе до отримання храмової рекомендації, щоб, коли з’явиться можливість, ми могли виконати цю роботу. Якщо нашим дітям більше 12 років, вони можуть розділити з нами ці благословення, христячись і проходячи конфірмацію за своїх предків.
Якщо ми не можемо особисто потрапити до храму, щоб брати участь в обрядах, служителі храму можуть надати можливість виконати їх іншим членам Церкви.
● Як Господь допомагав вам або членам вашої сім’ї знаходити інформацію про ваших предків?

Інші можливості щодо сімейно-історичної роботи

● Які є прості способи брати участь у сімейно-історичній роботі тим людям, які мають багато інших обов’язків?
Крім виконання храмових обрядів за власних предків, про яких нам відомо, ми можемо допомагати мешканцям духовного світу багатьма іншими способами. Ми повині прагнути проводу Святого Духа, коли з молитвою будемо міркувати над тим, що можемо зробити. Залежно від обставин ми можемо робити наступне:
● Ходити якомога частіше до храму. Виконавши обряди за себе і своїх родичів, ми можемо брати участь у спасительних обрядах за інших, хто чекає у духовному світі.● Вести пошуки імен тих предків, інформацію про яких важче знайти. Консультанти з сімейної історії можуть порадити нам, до яких джерел звернутися.● Брати участь у церковній програмі з індексування. Завдяки цій програмі члени Церкви готують генеалогічні дані, що використовуються в церковних комп’ютерних програмах з сімейної історії. Ці програми полегшують пошук наших предків.● Вносити сімейно-історичну інформацію до діючих церковних комп’ютерних програм з сімейної історії. Ці програми містять генеалогічну інформацію, подану людьми з усього світу. Завдяки цьому люди можуть ділитися своєю родинною інформацією. Консультанти з сімейної історії можуть надати більш детальну інформацію про церковні комп’ютерні програми.● Підтримувати стосунки з родичами. Ми можемо досягти набагато кращих результатів, якщо працюватимемо разом з іншими родичами.
● Подумайте, що ви можете зробити, щоб активніше брати участь у храмовій та сімейно-історичній роботі.

Додаткові уривки з Писань

● 1 Петра 4:6 (євангелію було проповідувано померлим).● Maлахія 4:5–6; УЗ 2:2; 3 Нефій 25:5–6 (місія Іллі).● 1 Коринтянам 15:29; УЗ 128:15–18 (робота за померлих).● УЗ 138 (викуплення померлих).

Основи"Духовного світу"

- 1. ✅ Хто Він — наш Небесний Батько?:- 2. ✅ Яка вона "Наша небесна родина"?:- 3. ✅ Війна на небесах:- 4. ✅ Божий закон "Свобода вибирати":- 5. ✅ Процес сотворіння СВІТУ:- 6. ✅ Падіння Адама і Єви:- 7. ✅ Хто такий Святий Дух:- 8. ✅ Молитва до Небесного Батька:- 9. ✅ Пророки Бога: Їх роль, дари у наш час:- 10.✅ Писання з Бібліотеки Ісуса Христа!:- 11. ✅ Життя Ісуса Христа:- 12.✅ Спокута Ісуса Христа:- 13.✅ Що таке Святе священство?:- 14.✅ Організація священства:- 15.✅ Завітний народ Господа:- 16.✅ Церква Ісуса Христа в давні часи:- 17.✅ Церква Ісуса Христа в наші дні 2025р.:- 18.✅ Віра в Ісуса Христа:- 19.✅ Покаяння:- 20.✅ Господній обряд "Хрищення":- 21.✅ Господній обряд - "Дар Святого Духа":- 22.✅ Господнє благословення-"Дари Духа":- 23.✅ Господній обряд "Причастя":- 24.✅ Суботній день - "Неділя":- 25.✅ Піст:- 26.✅ Жертвування:- 27.✅ Праця й особисті обов’язки:- 28.✅ Служіння:- 29.✅ Закон здоров’я від Господа:- 30.✅ Милосердя:- 31.✅ Чесність:- 32.✅ Десятина і пожертвування:- 33.✅ Місіонерська робота:- 34.✅ Розвиток талантів:- 35.✅ Слухняність:- 36.✅ Сім’я може бути вічною:- 37.✅ Сімейні обов’язки:- 38.✅ Вічний шлюб:- 39.✅ Закон цнотливості:- 40.✅ Храмова робота і сімейна історія:- 41.✅ Післяземний духовний світ:- 42.✅ Збирання дому Ізраїлевого:- 43.✅ Ознаки Другого пришестя:- 44.✅ Друге пришестя Ісуса Христа:- 45.✅ Тисячоліття:- 46.✅ Останній суд:- 47.✅ Піднесення:

Підручник "Основи Євангелії"2009

Копія 1: Іконки з підписами
Telegram
WhatsApp
Viber
Facebook
Twitter (X)
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Skype
Копіювати
Поділитися
Made with