"Духовна варта" КАПЕЛАНАДуховна сила - наша перевага!

✅ Десятина і пожертвування

Illustration

Сплачуйте десятину і робіть пожертвування

● Чому наша готовність платити десятину і пожертвування є виявом вдячності Небесному Батькові за всі Його благословення?
Нам були дані заповіді, які допоможуть в усьому підготуватися до життя в присутності Небесного Батька. Він указав нам спосіб, у який ми можемо дякувати Йому за отримані нами благословення. Добровільна сплата десятини й пожертвувань—один із способів віддячити Йому. Роблячи це, ми показуємо Спасителеві, що любимо Його і будемо дотримуватися Його поради:
● Яким чином сплата десятини і пожертвувань допомагає нам стати подібними до Небесного Батька?

Дотримання закону десятини

● Що таке чесна десятина?
● Авраам та Яків у давні часи дотримувалися заповіді сплачувати одну десяту частину свого доходу як десятину (див. Євреям 7:1–10; Буття 28:20–22).● 7. Бо цей Мелхиседек, цар Салиму, священик Бога Всевишнього, що був стрів Авраама, як той вертався по поразці царів, і його поблагословив.
2. Авраам відділив йому й десятину від усього, найперше бо він визначає цар правди, а потім цар Салиму, цебто цар миру.
3. Він без батька, без матері, без родоводу, не мав ані початку днів, ані кінця життя, уподобився Божому Сину, пробуває священиком завжди.
4. Побачте ж, який він великий, що йому й десятину з добичі найліпшої дав патріярх Авраам!
5. Ті з синів Левієвих, що священство приймають, мають заповідь брати за Законом десятину з народу, цебто з братів своїх, хоч і вийшли вони з Авраамових стегон.
6. Але цей, що не походить з їхнього роду, десятину одержав від Авраама, і поблагословив того, хто обітницю мав.
7. І без усякої суперечки більший меншого благословляє.
8. І тут люди смертельні беруть десятину, а там той, про якого засвідчується, що живе.
9. І, щоб сказати отак, через Авраама і Левій, що бере десятини, дав сам десятини.
10. Бо ще в батькових стегнах він був, коли стрів його Мелхиседек.(
Євреям 7:1–10).
● (Буття 28:20–22).
У наш час пророк Джозеф Сміт молився: “О Господи! Яви Своєму слузі, скільки Ти вимагаєш від майна Твого народу на десятину” (УЗ 119, вступ до розділу). Господь відповів: “І це буде початком обкладення десятиною Мого народу. А після цього, ті, хто таким чином віддав десятину, сплачуватимуть одну десяту всього свого прибутку щорічно; і це буде постійним законом для них назавжди” (УЗ 119:3–4). Перше Президентство пояснило, що “одна десята всього свого прибутку щорічно” стосується нашого доходу (див. First Presidency letter, Mar. 19, 1970).
Одкровення, дане через пророка Джозефа Сміта у Фар-Уесті, штат Міссурі, 8 липня 1838 року, у відповідь на його благання: “О Господи! Яви Своїм слугам, скільки ти вимагаєш від майна Твого народу на десятину”. Закон десятини, як його розуміють сьогодні, не був даний Церкві до цього одкровення. Термін десятина у молитві, яка щойно цитувалася, і в попередніх одкровеннях (УЗ 64:23; 85:3; 97:11) означав не тільки одну десяту частину, але й усі добровільні пожертвування, або внески, до церковних фондів. Господь перед тим дав Церкві закон посвячення і управительства власністю, в який члени Церкви (в основному, провідні старійшини) вступали через завіт, який мав бути вічним. Через те що багато хто не зміг жити за цим завітом, Господь скасував його на деякий час і натомість дав закон десятини для всієї Церкви. Пророк запитав у Господа, скільки з їхнього майна Він вимагає для священних цілей. Відповіддю було це одкровення.● 23. Ось, нинішнє названо “сьогодні” аж до пришестя Сина Людини, і це істинно є днем жертвування і днем для обкладання десятиною Мого народу; бо того, кого обкладають десятиною, не буде спалено при Його пришесті.(УЗ 64:23).● 3. Це суперечить волі й заповіді Бога, щоб імена тих, хто не отримує свого успадкування посвяченням за Його законом, який Він дав, аби збирати десятину зі Свого народу, щоб підготувати їх до дня помсти і спалення, були записаними разом з народом Бога.(УЗ 85:3).● 11. Так, нехай його буде збудовано швидко на десятину Моїх людей.(УЗ 97:11).
1–5, Святі мають віддавати надлишок своєї власності, а потім віддавати як десятину одну десяту свого прибутку щорічно; 6–7, Такий підхід освятить землю Сіону.(УЗ 119, вступ до розділу). ● 1. Істинно, так каже Господь, Я вимагаю, щоб весь надлишок їхнього майна було передано в руки єпископа Моєї церкви в Сіоні,2. Для будівництва Мого дому, і для закладення основ Сіону, і для священства, і для боргів Президентства Моєї Церкви.3. І це буде початком обкладення десятиною Мого народу.4. А після цього, ті, хто таким чином віддав десятину, сплачуватимуть одну десяту всього свого прибутку щорічно; і це буде постійним законом для них назавжди, для Мого святого священства, каже Господь.5. Істинно Я кажу вам, буде так, що всі, хто збирається на землі Сіону, сплачуватимуть десятину своїм надлишковим майном, і виконуватимуть цей закон, інакше вони не будуть вважатися гідними жити серед вас.6. І Я кажу вам, якщо Мій народ не виконуватиме цього закону, щоб святити його й цим законом освячувати землю Сіону для Мене, щоб Мої устави і Мої присуди трималися на ній, щоб вона була найсвятішою, ось, істинно Я кажу вам, вона не буде землею Сіону для вас.7. І це буде зразком для всіх колів Сіону. Саме так. Амінь.(УЗ 119:1-7).
Коли ми сплачуємо десятину, то показуємо свою відданість Господу. Ми також навчаємо дітей важливості цього закону. Вони захочуть наслідувати наш приклад і сплачувати десятину з грошей, які зароблять.
● Чому сплата десятини є принципом віри, а не фінансовим питанням?● Що можуть робити батьки, щоб навчати своїх дітей сплачувати десятину й розуміти її важливість?

Ми повинні віддавати з бажанням у серці

Чому наше ставлення до сплати десятини має велике значення?
Дуже важливо віддавати з бажанням у серці. “Коли людина сплачує десятину неохоче, вона позбавляє себе частини благословень. Слід навчитися віддавати з радістю, з ентузіазмом і за своєю волею, і тоді дар буде благословенним” (Stephen L. Richards, The Law of Tithing [pamphlet, 1983], 8).
Апостол Павло вчив, що те, як ми даємо, настільки ж важливо, як і що ми даємо. Він говорив: “Нехай кожен дає … не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає!” (2 Коринтянам 9:7 ).● 7. Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає!(2 Коринтянам 9:7).
● Що для вас означає давати з радістю?

Десятина та інші пожертвування

Як Церква використовує десятину та інші пожертвування?
Як члени Церкви ми даємо десятину та інші пожертвування Господу.
ДесятинаЦерква використовує кошти десятини для досягнення багатьох цілей. Ось деякі з них:
● Побудова і функціонування храмів, домів зборів та інших споруд, а також догляд за ними.● Виділення коштів колам, приходам та іншим підрозділам Церкви для їхньої діяльності. (Ці підрозділи використовують кошти на функціонування духовних програм Церкви, до яких входить навчання євангелії та заходи для відпочинку і спілкування).● Допомога місіонерській програмі.● Освіта молоді в церковних навчальних закладах, семінаріях та інститутах.● Видання і розповсюдження навчальних матеріалів.● Сприяння сімейно-історичній та храмовій роботі.
Інші пожертвуванняПожертвування від посту. Члени Церкви щомісяця постяться, пропускаючи два послідовні прийоми їжі. Вони жертвують щонайменше сумою, еквівалентною вартості цієї їжі. Вони можуть давати настільки щедро, наскільки це для них можливо. Ці пожертвування називаються пожертвування від посту. Єпископ направляє ці пожертвування на забезпечення їжею, притулком, одягом та медичним доглядом нужденних людей. (Див. розділ ✅ "Піст").
У пісну неділю члени Церкви приходять на збори, що називаються збори посту і свідчень, де вони діляться одне з одним свідченням про Христа і Його євангелію.
Інші пожертвування. Члени Церкви можуть жертвувати на інші церковні програми, наприклад, на місіонерську роботу, у Постійний фонд освіти, на будівництво храмів і на гуманітарну допомогу.
Служіння. Члени Церкви також можуть віддавати свій час, уміння й речі, щоб допомагати іншим. Таке служіння дає Церкві можливість допомагати нужденним членам Церкви і тим, хто не є членом Церкви, у всьому світі на місцевому, національному та міжнародному рівнях, а особливо, коли трапляються стихійні лиха.

Ми отримуємо благословення, коли віддаємо десятину і пожертвування

Господь обіцяє благословляти нас за чесну сплату десятини й пожертвувань. Він сказав: “Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб страва була в Моїм храмі, і тим Мене випробуйте,… чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір?” (Малахія 3:10).● 10. Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб страва була в Моїм храмі, і тим Мене випробуйте, промовляє Господь Саваот: чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір?(Малахія 3:10).
Сучасне одкровення розповідає нам про інше благословення для тих, хто сплачує десятину: “І це істинно є днем жертвування і днем для обкладання десятиною Мого народу; бо того, кого обкладають десятиною, не буде спалено при Його пришесті” (УЗ 64:23).● 23. Ось, нинішнє названо “сьогодні” аж до пришестя Сина Людини, і це істинно є днем жертвування і днем для обкладання десятиною Мого народу; бо того, кого обкладають десятиною, не буде спалено при Його пришесті.(УЗ 64:23).
Нам обіцяно і матеріальні, і духовні благословення. Якщо ми віддаємо з бажанням, Небесний Батько забезпечить нас їжею, одягом та притулком. Говорячи про членів Церкви на Фліппінах, Президент Гордон Б. Хінклі сказав, що якщо люди “сприйматимуть євангелію і житимуть за нею, сплачиватимуть свою десятину та інші пожертвування, навіть якщо вони мізерні, Господь буде дотримуватися своїх давніх обіцянь, і вони матимуть рис у своїх кошиках і одяг на плечах і притулок над головою. Я не бачу будь-яких інших рішень. Їм потрібна більша сила, ніж земна, щоб підняти їх і допомогти їм” (“Inspirational Thoughts,” Ensign, Aug. 1997, 7). Господь також допоможе нам зрости “в пізнанні Бога, у свідченні та в силі жити за євангелією й надихати свої сім’ї робити те ж саме” (Учення Президентів Церкви: Гебер Дж. Грант [2002], с. 127).
Люди, які сплачують десятину й пожертвування, отримують рясні благословення. Вони сповнені приємним почуттям того, що беруть участь у будівництві царства Божого на землі.
● Які благословення отримували ви, ваша сім’я або друзі завдяки сплаті десятини та пожертвувань?

Додаткові уривки з Писань

● УЗ 119:1–4 (закон десятини).● Буття 14:18–20; Aлма 13:13–16 (Aвраам платив десятину).

Основи"Духовного світу"

- 1. ✅ Хто Він — наш Небесний Батько?:- 2. ✅ Яка вона "Наша небесна родина"?:- 3. ✅ Війна на небесах:- 4. ✅ Божий закон "Свобода вибирати":- 5. ✅ Процес сотворіння СВІТУ:- 6. ✅ Падіння Адама і Єви:- 7. ✅ Хто такий Святий Дух:- 8. ✅ Молитва до Небесного Батька:- 9. ✅ Пророки Бога: Їх роль, дари у наш час:- 10.✅ Писання з Бібліотеки Ісуса Христа!:- 11. ✅ Життя Ісуса Христа:- 12.✅ Спокута Ісуса Христа:- 13.✅ Що таке Святе священство?:- 14.✅ Організація священства:- 15.✅ Завітний народ Господа:- 16.✅ Церква Ісуса Христа в давні часи:- 17.✅ Церква Ісуса Христа в наші дні 2025р.:- 18.✅ Віра в Ісуса Христа:- 19.✅ Покаяння:- 20.✅ Господній обряд "Хрищення":- 21.✅ Господній обряд - "Дар Святого Духа":- 22.✅ Господнє благословення-"Дари Духа":- 23.✅ Господній обряд "Причастя":- 24.✅ Суботній день - "Неділя":- 25.✅ Піст:- 26.✅ Жертвування:- 27.✅ Праця й особисті обов’язки:- 28.✅ Служіння:- 29.✅ Закон здоров’я від Господа:- 30.✅ Милосердя:- 31.✅ Чесність:- 32.✅ Десятина і пожертвування:- 33.✅ Місіонерська робота:- 34.✅ Розвиток талантів:- 35.✅ Слухняність:- 36.✅ Сім’я може бути вічною:- 37.✅ Сімейні обов’язки:- 38.✅ Вічний шлюб:- 39.✅ Закон цнотливості:- 40.✅ Храмова робота і сімейна історія:- 41.✅ Післяземний духовний світ:- 42.✅ Збирання дому Ізраїлевого:- 43.✅ Ознаки Другого пришестя:- 44.✅ Друге пришестя Ісуса Христа:- 45.✅ Тисячоліття:- 46.✅ Останній суд:- 47.✅ Піднесення:

Підручник "Основи Євангелії"2009

Копія 1: Іконки з підписами
Telegram
WhatsApp
Viber
Facebook
Twitter (X)
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Skype
Копіювати
Поділитися
Made with