"Духовна варта" КАПЕЛАНАДуховна сила - наша перевага!

✅ Молитва до Небесного Батька

Illustration

...✍️ Короткий вступ до блогу: Молитва — наш особистий зв’язок з Небесним Батьком.
Ісус Христос навчав молитися до Отця в Його ім’я. У цій статті розкрито, чому, коли і як ми повинні звертатися до Бога у молитві, а також як отримати відповідь. Молитва — це не просто слова, а глибоке духовне спілкування, яке наближає нас до Бога, зміцнює віру, дає силу протистояти спокусам і приносить мир.

Дізнайтеся, як молитва може змінити ваше життя — вже сьогодні.

Капелан брат Шевчук

Що таке молитва?

Ісус навчав: “Ви завжди повинні молитися Батькові в Моє ім’я” (3 Нефій 18:19-21).● 19. Отже, ви завжди повинні молитися Батькові в Моє імʼя;20. І чого б ви не попросили у Батька в Моє імʼя, того, що є правильним, віруючи, що отримаєте, ось це буде дано вам.21. Моліться в своїх сімʼях Батькові, завжди в Моє імʼя, щоб ваші жінки і ваші діти могли бути благословенні.(3 Нефій 18:19-21).
Молитва—це одне з найбільших благословень у нашому житті на землі. Завдяки молитві ми можемо спілкуватися з Небесним Батьком і щодня шукати Його проводу.
Молитва—це щира, сердечна розмова з Небесним Батьком. Ми повинні молитися лише Богові і нікому більше. Ми не повинні молитися жодній іншій істоті або чомусь, створеному людиною чи Богом (див. Вихід 20:3–5).●  3. Хай не буде тобі інших богів передо Мною! 4. Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. 5. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене,(Вихід 20:3–5).

Чому ми молимося?Із самого початку світу молитва була важливою частиною євангелії. Ангел Господа наказав Адаму і Єві покаятися і прикликати Бога в ім’я Сина (див. Мойсей 5:8). Ця заповідь ніколи не відмінялася. Молитва допоможе нам наблизитися до Бога. Вона впливає на всі наші думки, слова і вчинки.● 8. Отже, ти робитимеш усе, що робиш, в імʼя Сина, і ти каятимешся і прикликатимеш Бога в імʼя Сина завжди.(Мойсей 5:8).
Нам слід молитися про силу протистояти спокусам Сатани і його послідовників (див. 3 Нефій 18:15; УЗ 10:5). Ми повинні молитися, щоб сповідуватися Богові у гріхах і просити у нього прощення (див. Алма 38:14).● 15. Істинно, істинно кажу Я вам, ви повинні завжди пильнувати і молитися, щоб вас не спокусив диявол і не забрав у свій полон.(3 Нефій 18:15).● 5. Молись завжди, щоб ти міг вийти переможцем; так, щоб ти міг перемогти Сатану, і щоб ти міг уникнути рук слуг Сатани, які підтримують його роботу.(УЗ 10:5).● 14. Не кажи: О Боже, я дякую Тобі за те, що ми кращі за наших братів; але краще кажи: О Господи, прости мою нікчемність і згадуй моїх братів з милістю—так, визнавай свою нікчемність перед Богом у всі часи.(Алма 38:14).
Ми повинні молитися про Господній провід і допомогу у щоденному житті. Нам слід молитися про свої сім’ї та друзів, сусідів, про врожаї та худобу, про буденну роботу та інші справи. Ми повинні молитися про захист від ворогів. (Див. Алма 34:17–27).● 17 Отже, нехай Бог дарує вам, мої браття, щоб ви могли почати розвивати вашу віру в покаяння, щоб ви почали звертатися до Його священного імені, так щоб Він мав милість до вас; 18. Так, волайте до Нього за милістю; бо Він владний спасати. 19. Так, упокорюйте себе і продовжуйте молитися Йому. 20. Волайте до Нього, коли ви в полях, так, за всі ваші отари.
21. Волайте до Нього у ваших домівках, так, за всіх ваших домочадців, і зранку, і опівдні, і ввечері. 22. Так, волайте до Нього проти сили ваших ворогів. 23. Так, волайте до Нього проти диявола, який є ворогом усієї праведності. 24. Волайте до Нього за врожаї ваших ланів, щоб ви процвітали в них. 25. Волайте за отари на ваших полях, щоб вони могли збільшуватися.
26. Але це ще не все; ви повинні виливати душі ваші у ваших комірчинах, і ваших таємних місцях, і у вашій пустині. 27. Так, і коли ви не волаєте до Господа, нехай ваші серця будуть сповнені, спрямовані в молитві до Нього постійно за ваш добробут, а також за добробут тих, хто навколо вас.(
Алма 34:17–27).

Ми повинні молитися, щоб висловлювати любов до Небесного Батька й наближатися до Нього. Нам слід молитися Батькові, щоб висловити подяку за благополуччя та затишок, за все, що Він щодня дає нам (див. 1 Солунянам 5:18). Ми повинні молитися, щоб просити у Небесного Батька сили жити за євангелією.● 18 Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі.(див. 1 Солунянам 5:18).
Ми повинні молитися, щоб залишатися на тісній і вузькій путі, яка веде до вічного життя. Ми повинні молитися Богові, джерелу всієї праведності, щоб бути праведними в думках, словах і діях.

Коли нам слід молитися?Ми можемо молитися, коли б не відчули потребу поговорити з Небесним Батьком, подумки чи вголос. Інколи нам потрібно бути на самоті, коли ми хочемо вилити Йому душу (див. Матвій 6:6). Крім того, ми можемо молитися під час виконання щоденних справ. Ми можемо молитися на церковних зборах, вдома, по дорозі, під час роботи, готуючи на кухні чи де б ми не були і що б не робили. Ми можемо молитися в будь-який час удень чи вночі. Ми можемо молитися, коли самі або з іншими людьми. Ми можемо завжди думати про Небесного Батька (див. Алма 34:27). Ми можемо “молитися завжди” (УЗ 10:5).● 6 А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.(Матвій 6:6). ● 27. Так, і коли ви не волаєте до Господа, нехай ваші серця будуть сповнені, спрямовані в молитві до Нього постійно за ваш добробут, а також за добробут тих, хто навколо вас.(Алма 34:27). ● 5. Молись завжди, щоб ти міг вийти переможцем; так, щоб ти міг перемогти Сатану, і щоб ти міг уникнути рук слуг Сатани, які підтримують його роботу.(УЗ 10:5).
Інколи нам не буде хотітися молитися. Ми можемо бути розгніваними, розчарованими чи засмученими. У цьому випадку ми маємо докласти додаткових зусиль, щоб помолитися (див. 2 Нефій 32:8–9).● 8. І ось, мої улюблені браття, я відчуваю, що ви все ще обдумуєте в серцях своїх; і це засмучує мене, що я повинен говорити про це. Бо якби ви прислухалися до Духа, Який вчить людину молитися, ви б знали, що повинні молитися; тому що злий дух не вчить людину молитися, а вчить її, що вона не повинна молитися.9. Але ось, я кажу вам, що ви повинні молитися завжди, і не слабнути; що ви не повинні робити жодної справи для Господа, не помолившись спочатку Батькові в імʼя Христа, щоб Він освятив твої діла для тебе, щоб твої діла були на користь твоїй душі.(2 Нефій 32:8–9).
Молитися приватно нам слід принаймні щовечора і щоранку. Писання розповідають про молитви вранці, в обід і ввечері (див. Алма 34:21).● 21. Волайте до Нього у ваших домівках, так, за всіх ваших домочадців, і зранку, і опівдні, і ввечері.(Алма 34:21).
Нам заповідано проводити сімейні молитви, щоб сім’я була благословенною (див. 3 Нефій 18:21-23). Церковні провідники радять нам молитися сім’ями щоранку і щовечора.● 20. І чого б ви не попросили у Батька в Моє імʼя, того, що є правильним, віруючи, що отримаєте, ось це буде дано вам.21. Моліться в своїх сімʼях Батькові, завжди в Моє імʼя, щоб ваші жінки і ваші діти могли бути благословенні.22. І ось, ви будете зустрічатися часто; і не будете забороняти нікому приходити до вас, коли ви збиратиметеся разом, але дозволятимете їм, щоб вони могли приходити до вас, і не заборонятимете їм;23. Але ви будете молитися за них, і не проганятимете їх; і якщо так буде, що вони приходитимуть до вас часто, ви будете молитися за них Батькові в Моє імʼя.(3 Нефій 18:21-23).
У нас також є нагода молитися, щоб подякувати за їжу перед кожним її прийомом і попросити благословити її.
Ми відкриваємо і закриваємо всі церковні збори молитвою. Ми дякуємо Господу за благословення і просимо допомогти служити Йому так, як Йому до вподоби.

Як ми повинні молитися?Не має значення, чи стоїмо ми на ногах, чи на колінах, чи молимося вголос, чи подумки, чи робимо це від себе, чи від імені групи людей—ми завжди повинні молитися з вірою, “з щирим серцем, із справжнім наміром” (Мороній 10:4).● 4. І коли ви отримаєте їх, я б хотів закликати вас, щоб ви запитали у Бога, Вічного Батька, в імʼя Христа, чи не істинні вони; і якщо ви питатимете з щирим серцем, із справжнім наміром, маючи віру в Христа, Він явить вам правду про це силою Святого Духа.(Мороній 10:4).
Коли ми молимося Небесному Батькові, то повинні сказати Йому про справжні почуття свого серця, довіритися Йому, просити пробачити нас, благати Його, дякувати Йому, виражати любов до Нього. Нам не слід повторювати порожні слова і фрази (див. Матвій 6:7–8). Ми повинні завжди просити, щоб на все була Його воля, пам’ятаючи, що те, чого бажаємо собі, не завжди є найкращим для нас (див. 3 Нефій 18:20). Ми завершуємо молитву словами: “В ім’я Ісуса Христа” ● 7. Коли молитеся, не кажіть багато, як ті погани, які вважають, що їх почує Бог, коли вони будуть багато говорити. 8 Не будьте такими, бо Отець ваш знає, чого вам треба, ще перш, ніж ви попросите Його. (Матвій 6:7–8). ● 20. І чого б ви не попросили у Батька в Моє імʼя, того, що є правильним, віруючи, що отримаєте, ось це буде дано вам.(3 Нефій 18:20).● 19. Отже, ви завжди повинні молитися Батькові в Моє імʼя;(3 Нефій 18:19).

Як приходить відповідь на молитви?Чому, на ваш погляд, відповіді на молитви не завжди приходять одразу ж? Чому вони не завжди приходять тоді, коли ми бажаємо, чи не так, як ми хочемо?
На щирі молитви завжди приходить відповідь. Іноді відповідь може бути “ні”, бо те, чого просимо, не є найкращим для нас. Інколи звучить відповідь “так”, і всередині розливається тепле, приємне почуття щодо того, що нам слід робити (див. УЗ 9:8–9). Час від часу є й така відповідь: “Почекай трохи”. На молитви завжди приходить відповідь у час і спосіб, які, за Господнім задумом, будуть найкориснішими для нас.●  8. Але, ось, Я кажу тобі, що ти повинен зʼясувати це повністю своїм розумом; потім ти повинен спитати Мене, чи це правильно, і якщо це правильно, Я зроблю так, щоб твої груди запалали зсередини; отже, ти відчуєш, що це правильно.
9. Але якщо це не правильно, в тебе не буде таких відчуттів, а буде заціпеніння думки, яке зробить так, що ти забудеш те, що неправильно; отже, ти не можеш писати те, що є священним, якщо це не дано тобі від Мене.(УЗ 9:8–9).

Інколи Господь відповідає на молитви через інших людей. Добрий друг, чоловік або дружина, хтось із батьків чи інших родичів, хтось із церковних провідників, місіонер—будь-хто з них може відчути спонукання зробити щось, що дасть відповідь на наші молитви. Прикладом цього може бути випадок, який стався з молодою матір’ю, чия дитина постраждала від нещасного випадку вдома. Вона не мала можливості відвезти дитину до лікаря. Лише нещодавно вона переїхала в цей район і не знала своїх сусідів. Молода мати молилася про допомогу. За кілька хвилин до її дверей підійшла сусідка і сказала: “У мене було відчуття, що я маю прийти і допомогти вам”. Сусідка допомогла матері дістатися з немовлям до лікаря.
Часто Бог дає нам силу, щоб самим відповісти на свої молитви. Молячись про допомогу, ми маємо зробити все, що у нашій силі, щоб самим досягти бажаного.
Якщо ми житимемо за євангелію Ісуса Христа і завжди будемо молитися, то будемо радісними і щасливими. “Будь смиренним; і Господь Бог твій вестиме тебе за руку і дасть тобі відповідь на твої молитви” (див. УЗ 112:10).● 10. Будь смиренним; і Господь Бог твій вестиме тебе за руку і дасть тобі відповідь на твої молитви.(УЗ 112:10).

Додаткові Писання та інші джерела
● Яків 1:5 (про що молитися).● 1 Солунянам 5:17; Псалми 55:17; 2 Нефій 32:9 (коли молитися).● Алма 34:26 (де молитися). 3 Нефій 19:6, 24 (як молитися).● УЗ 88:63–65 (як приходить відповідь на молитви).● Мороній 10:3–5; Алма 37:37 (обіцяння за молитву).● Якова 5:16 (сила молитви праведної особи).

Made with