"Духовна варта" КАПЕЛАНАДуховна сила - наша перевага!

✅ Суботній день - "Неділя"

Illustration

Мета Суботнього дня

● Що таке Суботній день?
“Пам’ятай день суботній, щоб святити його” (Вихід 20:8; див. також УЗ 68:29).●  8. Пам'ятай день суботній, щоб святити його!(Вихід 20:8).●  29. І жителі Сіону мають також дотримуватися Суботнього дня, щоб святити його.(УЗ 68:29).
Слово Субота походить з гебрейської мови й означає відпочинок. До воскресіння Ісуса Христа суботній день відзначав день відпочинку Бога після закінчення сотворіння. Це було ознакою завіта між Богом і Його народом. У книзі Буття ми читаємо, що Бог створив небеса і землю за шість періодів часу, які назвав днями: “І скінчив Бог дня сьомого працю Свою, яку Він чинив. І Він відпочив у дні сьомім від усієї праці Своєї, яку був чинив. І поблагословив Бог день сьомий, і його освятив” (Буття 2:2–3). Зараз Суботній день також нагадує про Воскресіння Ісуса Христа.● 2. І скінчив Бог дня сьомого працю Свою, яку Він чинив. І Він відпочив у дні сьомім від усієї праці Своєї, яку був чинив.
3. І поблагословив Бог день сьомий, і його освятив, бо в нім відпочив Він від усієї праці Своєї, яку, чинячи, Бог був створив.(
Буття 2:2–3).

День суботній—це кожен сьомий день. Він є святим днем, призначеним Богом для відпочинку від щоденної праці і для поклоніння Йому.

Мета Суботнього дня

● Як би ви пояснили мету Суботнього дня людині, яке не знає нічого про Суботу?
Ісус учив, що Суботній день встановлений для нашого блага (див. Марк 2:27). Мета Суботнього дня полягає в тому, щоб у нас був певний день тижня, коли б ми могли спрямовувати думки та вчинки до Бога. Це не просто день відпочинку від роботи. Це святий день, який слід проводити у служінні й благоговінні. Поки ми відпочиваємо від звичних буденних справ, наші думки вільні для обмірковування духовних питань. У цей день ми повинні поновлювати завіти з Господом й насичувати душі тим, що від Духа.● 27. І сказав Він до них: Субота постала для чоловіка, а не чоловік для суботи,(Марк 2:27).
● Подумайте, що ви можете робити, щоб не забувати про мету Суботнього дня, готуючись до нього упродовж тижня.

Історія Суботнього дня

Ще з початку існування землі сьомий день був освячений Богом як Суботній (див. Буття 2:2–3). З давніх-давен ця традиція священного сьомого дня зберігалася серед різних народів землі. Бог поновив заповідь про цей день з ізраїльтянами, кажучи: “Пам’ятай день суботній, щоб святити його” (Вихід 20:8). Дотримання святості Суботнього дня також було ознакою того, що ізраїльтяни були Його обраним народом (див. Вихід 31:12–13, 16; Ісая 56:1–8; Єремія 17:19–27).●  2. І скінчив Бог дня сьомого працю Свою, яку Він чинив. І Він відпочив у дні сьомім від усієї праці Своєї, яку був чинив.
3. І поблагословив Бог день сьомий, і його освятив, бо в нім відпочив Він від усієї праці Своєї, яку, чинячи, Бог був створив.(
Буття 2:2–3).
● 8. Пам'ятай день суботній, щоб святити його!(Вихід 20:8).●  12. І промовив Господь до Мойсея, говорячи:
13. А ти промовляй Ізраїлевим синам, говорячи: Тільки суботи Мої будете пильнувати, бо це знак поміж Мною та поміж вами для ваших поколінь, щоб ви познали, що Я Господь, що освячує вас!
16. І будуть Ізраїлеві сини додержувати суботу, щоб зробити суботу вічним заповітом для своїх поколінь.(Вихід 31:12–13, 16).●  1. Так говорить Господь: Бережіть правосуддя й чиніть справедливість, незабаром бо прийде спасіння Моє, і появиться правда Моя.2. Блаженна людина, що робить таке, і син людський, що міцно тримається цього, що хоронить суботу, щоб її не безчестити, та береже свою руку, щоб жодного зла не вчинити!
3. І нехай не повість чужинець, який прилучився до Господа, кажучи: Насправді мене відділив від народу Свого Господь, і скопець хай не скаже: Таж я сухе дерево!
4. Бо так каже Господь про скопців, що суботи Мої бережуть, і вибирають завгодне Мені, і що тримаються міцно Мого заповіту:
5. Я їм дам у Своїм домі та в мурах Своїх місце і ймення, що краще воно за синів та дочок, Я дам йому вічне ім'я, яке не понищиться!
6. А тих чужинців, що пристали до Господа, щоб служити Йому та любити Господнє Ім'я, щоб бути Йому за рабів, усіх, хто хоронить суботу, щоб її не збезчестити, і тих, що тримаються міцно Мого заповіту,
7. їх спроваджу на гору святую Мою та потішу їх в домі молитви Моєї! Цілопалення їхні та їхні жертви будуть Мені до вподоби на Моїм жертівнику, бо Мій дім буде названий домом молитви для всіх народів!
8. Слово Господа Бога, що збирає вигнанців Ізраїля: Я ще позбираю до нього, до його зібраних!(
Ісая 56:1–8).

●  19. Так промовив до мене Господь: Іди, і станеш у брамі синів народу, що юдські царі входять нею та нею виходять, та по всіх брамах Єрусалиму.
20. І скажеш до них: Послухайте слова Господнього, царі юдські й уся Юдеє, та всі мешканці Єрусалиму, що входите брамами тими.
21. Так говорить Господь: Стережіться за душі свої, і не носіть тягару за суботнього дня, і не носіть його брамами Єрусалиму.
22. І не носіть тягару з домів ваших суботнього дня, і жодної праці робити не будете, і день суботній освятите, як Я вашим батькам наказав був!
23. Та вони не послухали, й вуха свого не схилили, і вчинили себе тугошиїми, щоб не слухатися та не брати навчання.
24. І буде, якщо Мене справді ви будете слухатись, каже Господь, щоб тягару не носити в брами міста цього за суботнього дня, і щоб освятити день суботній, і щоб жодної праці в цей день не робити,
25. то ходитимуть брамами міста цього царі та князі, що будуть сидіти на троні Давидовім, що їздити будуть колесницями й кіньми, вони й їхні правителі, юдеї та мешканці Єрусалиму, і це місто стоятиме вічно!
26. І будуть приходити з Юдиних міст та з околиць Єрусалиму, і з краю Веніяминового, і з рівнини, і з гір, і з півдня, і цілопалення й жертви приносити будуть, та жертву хлібну, і ладан, і будуть приносити жертву подяки до дому Господнього.
27. А якщо ви Мене не послухаєтесь, щоб святити день суботній і щоб тягару не носити, і щоб брамами Єрусалиму суботнього дня не ходити, то огонь підпалю в їхніх брамах, і він поїсть єрусалимські палати, і не погасне!(
Єремія 17:19–27).

Однак деякі юдейські керівники запровадили багато непотрібних правил щодо Суботи. Вони ухвалили, яку відстань дозволяється пройти людині, які вузли зав’язувати тощо. Коли окремі юдейські провідники докоряли Ісусу Христу за те, що він зцілював у Суботу, Ісус нагадав їм, що цей день даний людині на благо.
Нефійці також дотримувалися святості Суботнього дня згідно із заповідями Божими (див. Яром 1:5).● 5. І ось бачите, двісті років пройшло, і народ Нефія став сильним на цій землі. Вони пильнували за тим, щоб дотримуватися закону Мойсея і залишати суботній день священним для Господа. І вони не богохульствували; вони також не блюзнили. І закони цієї землі були надзвичайно суворі.(Яром 1:5).
У наші дні Господь повторив цю заповідь, що ми повинні пам’ятати Суботній день і зберігати його святим (див. УЗ 68:29).●  29. І жителі Сіону мають також дотримуватися Суботнього дня, щоб святити його.(УЗ 68:29).

День Господа

● Чому Суботній день був перенесений із сьомого дня на перший?
До свого воскресіння Ісус Христос і Його учні шанували сьомий день як Суботу. Після воскресіння святим днем стала неділя, в пам’ять про воскресіння Господа в цей день (див. Дії 20:7; 1 Коринтянам 16:2). Відтоді Його послідовники призначили перший день тижня бути для них Суботнім днем. І в тому, і в іншому випадку було шість днів для роботи й один для відпочинку і поклоніння Богові.● 7. А дня першого в тижні, як учні зібралися на ламання хліба, Павло мав промову до них, бо вранці збирався відбути, і затягнув своє слово до півночі.(Дії 20:7).● 2. Божій Церкві, що в Коринті, посвяченим у Христі Ісусі, покликаним святим, зо всіма, що на всякому місті прикликають Ім'я Господа нашого Ісуса Христа, їхнього і нашого,( 1 Коринтянам 16:2).У ці дні Господь також дав нам ясне повеління, щоб ми шанували неділю, день Господа, як Суботній день (див. УЗ 59:12).● 12. Але памʼятай, що в цей, Господній день, ти маєш нести свої жертвування і свої священнодійства до Всевишнього, сповідуючись у своїх гріхах своїм братам і перед Господом.(УЗ 59:12).
● Як те, що ми пам’ятаємо про Воскресіння, впливає на наше поклоніння в Суботній день?

Зберігати Суботній день святим

● Що означає зберігати Суботній день святим?
Найперше, Господь просить нас святити Суботній день. В одкровенні, даному Джозефу Сміту в 1831 році, Господь заповідав святим піти в дім молитви й піднести священнодійства, відпочити від трудів і виявляти свою відданість Всевишньому (див. УЗ 59:9–12).●  9. І щоб ти міг повніше утримувати себе незаплямованим від світу, ходи в дім молитви і піднось свої священнодійства в Мій святий день;
10. Бо істинно це є день, призначений тобі, щоб відпочивати від своїх трудів і виявляти свою відданість Всевишньому;
11. Проте твої обітниці мають підноситися в праведності в усі дні і в усі часи;
12. Але памʼятай, що в цей, Господній день, ти маєш нести свої жертвування і свої священнодійства до Всевишнього, сповідуючись у своїх гріхах своїм братам і перед Господом.(
УЗ 59:9–12).

По-друге, Він просить нас відпочивати від буденної роботи. Це означає, що нам не слід робити все те, що не дасть нам змоги повністю зосередитися на духовному. Господь сказав ізраїльтянам: “Не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх” (Вихід 20:10). Сучасні пророки говорили, що в цей день нам не слід ходити за покупками, полювати, рибалити, ходити на спортивні матчі або брати участь у подібних заходах.● 10. а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх.(Вихід 20:10).
Однак Президент Спенсер В. Кімбол попереджав, що якщо ми просто байдикуємо в Суботній день, то не зберігаємо його святим. Суботній день вимагає творчих думок і дій. (Див. Учення Президентів Церкви: Спенсер В. Кімбол [2006], с. 182).
Що ми можемо робити в Суботній день? Пророк Ісая пропонував нам відвернутися від власних задоволень і “звати суботу приємністю, днем Господнім святим та шанованим” (Ісая 58:13).● 13. Якщо ради суботи ти стримаєш ногу свою, щоб не чинити своїх забаганок у день Мій святий, і будеш звати суботу приємністю, днем Господнім святим та шанованим, і її пошануєш, не підеш своїми дорогами, діла свого не шукатимеш та не будеш казати даремні слова,(Ісая 58:13).
Нам слід подумати, які праведні вчинки ми можемо робити в Суботній день. Наприклад, ми можемо зберігати Суботній день у святості, якщо ходимо на церковні збори, читаємо Писання і слова провідників Церкви, відвідуємо хворих, літніх та близьких людей, слухаємо надихаючу музику і співаємо гімни, молимося Небесному Батькові, підносячи хвалу й подяку, виконуємо церковне служіння, готуємо сімейно-історичні записи та описуємо у щоденнику власне життя, розповідаємо історії, що зміцнюють віру, та свідчимо членам сім’ї, ділимося з ними своїм духовним досвідом, пишемо листи місіонерам і рідним, постимося з певною метою і проводимо час вдома з дітьми та іншими людьми.
З’ясовуючи, в яких ще заходах доречно брати участь в Суботній день, ми повинні запитати себе: Чи дасть мені це духовний підйом і натхнення? Чи буде це виявом поваги до Господа? Чи це спрямує мої думки до Нього?
Бувають часи, коли ми змушені працювати в Суботній день. Нам краще уникати такого, якщо можливо, але навіть якщо це абсолютно необхідно, треба якомога повніше зберігати в серці дух Суботнього поклоніння.
● Подумайте, що можете робити, щоб краще зберігати Суботній день святим. Якщо ви є батьком, матір’ю, дідусем або бабусею, подумайте про те, як допомогти дітям чи онукам зрозуміти мету Суботнього дня.

Благословення за дотримання Суботнього дня

● Які благословення ми отримуємо за дотримання святості Суботнього дня?
Якщо ми вшановуємо Суботній день, то можемо отримати великі духовні й матеріальні благословення. Господь сказав, що якщо ми дотримуємося Суботнього дня з дякуванням і радістю в серці, то будемо сповнені радості. Він обіцяв:
“Повнота землі є вашою,… чи то для їжі, чи для одягу, чи для домівок, чи для клунь, чи для садів, чи для городів, чи для виноградників;
Так, усе, що виходить із землі, у свою пору, зроблено для блага і на користь людини, щоб тішити око і радувати серце;
Так, для їжі і для одягу, для смаку і для запаху, щоб зміцнювати тіло й оживляти душу” (УЗ 59:16–19).● 13. І в цей день не роби нічого іншого, тільки нехай їжа готується з єдиноспрямованістю серця, щоб твій піст міг бути досконалим, або, іншими словами, щоб твоя радість могла бути повною.
14. Істинно, це є піст і молитва, або, іншими словами, радощі і молитва.
15. І якщо ви робитимете це з дякуванням, з життєрадісними серцями й обличчями, не зі сміхом, якого забагато, бо це є гріх, але з задоволеним серцем і з життєрадісним обличчям
16. Істинно Я кажу, якщо ви будете робити це, повнота землі є вашою, звірі польові та птахи повітряні, і те, що лазить по деревах і ходить по землі;
17. Так, і трава, і те добре, що виходить із землі, чи то для їжі, чи для одягу, чи для домівок, чи для клунь, чи для садів, чи для городів, чи для виноградників;
18. Так, усе, що виходить із землі, у свою пору, зроблено для блага і на користь людини, щоб тішити око і радувати серце;
19. Так, для їжі і для одягу, для смаку і для запаху, щоб зміцнювати тіло й оживляти душу.(
УЗ 59:16–19).

Додаткові уривки з Писань

Вихід 31:16–17 (Субота—вічний завіт між Господом і Його народом).Мосія 13:16–19; 18:23; Вихід 35:1–3; Левит 26:2–4, 6, 12 (зберігайте Суботній день святим).Лука 6:1–11 (у Суботній день можна робити добрі справи).Лука 13:11–17; Іван 5:1–18 (Ісус показав приклад того, як чинити добро в Суботній день).

Основи"Духовного світу"

- 1. ✅ Хто Він — наш Небесний Батько?:- 2. ✅ Яка вона "Наша небесна родина"?:- 3. ✅ Війна на небесах:- 4. ✅ Божий закон "Свобода вибирати":- 5. ✅ Процес сотворіння СВІТУ:- 6. ✅ Падіння Адама і Єви:- 7. ✅ Хто такий Святий Дух:- 8. ✅ Молитва до Небесного Батька:- 9. ✅ Пророки Бога: Їх роль, дари у наш час:- 10.✅ Писання з Бібліотеки Ісуса Христа!:- 11. ✅ Життя Ісуса Христа:- 12.✅ Спокута Ісуса Христа:- 13.✅ Що таке Святе священство?:- 14.✅ Організація священства:- 15.✅ Завітний народ Господа:- 16.✅ Церква Ісуса Христа в давні часи:- 17.✅ Церква Ісуса Христа в наші дні 2025р.:- 18.✅ Віра в Ісуса Христа:- 19.✅ Покаяння:- 20.✅ Господній обряд "Хрищення":- 21.✅ Господній обряд - "Дар Святого Духа":- 22.✅ Господнє благословення-"Дари Духа":- 23.✅ Господній обряд "Причастя":- 24.✅ Суботній день - "Неділя":- 25.✅ Піст:- 26.✅ Жертвування:- 27.✅ Праця й особисті обов’язки:- 28.✅ Служіння:- 29.✅ Закон здоров’я від Господа:- 30.✅ Милосердя:- 31.✅ Чесність:- 32.✅ Десятина і пожертвування:- 33.✅ Місіонерська робота:- 34.✅ Розвиток талантів:- 35.✅ Слухняність:- 36.✅ Сім’я може бути вічною:- 37.✅ Сімейні обов’язки:- 38.✅ Вічний шлюб:- 39.✅ Закон цнотливості:- 40.✅ Храмова робота і сімейна історія:- 41.✅ Післяземний духовний світ:- 42.✅ Збирання дому Ізраїлевого:- 43.✅ Ознаки Другого пришестя:- 44.✅ Друге пришестя Ісуса Христа:- 45.✅ Тисячоліття:- 46.✅ Останній суд:- 47.✅ Піднесення:

Підручник "Основи Євангелії"2009

Копія 1: Іконки з підписами
Telegram
WhatsApp
Viber
Facebook
Twitter (X)
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Skype
Копіювати
Поділитися
Made with