"Духовна варта" КАПЕЛАНАДуховна сила - наша перевага!

✅ Піст

Illustration

Як правильно поститися

● Що ми можемо зробити для того, щоб піст був радісним?
Починаючи ще з часів Адама, Божий народ постився. Це допомагало людям наближатися до Бога і поклонятися Йому. Ісус на власному прикладі показав важливість посту (див. Лука 4:1–4). Через одкровення останніх днів ми дізнаємося, що Господь і досі очікує, що Його народ буде часто поститися і молитися (див. УЗ 88:76).● 1. Сповнений Духа Святого, Ісус залишив береги ріки Йордан, і Дух повів Його до пустелі. 2. І там протягом сорока днів диявол спокушав Його. Ісус нічого не їв увесь цей час, і коли сорок днів минуло, Він був дуже голодним. 3. Диявол сказав Йому: «Якщо Ти Син Божий, то накажи цьому каменю перетворитися на хліб». 4. На те Ісус відповів: «У Святому Писанні сказано: „Не хлібом одним живе людина”».(Лука 4:1–4).● 76. Також Я даю вам заповідь, щоб ви продовжували молитися й поститися від цього часу і надалі.(УЗ 88:76).
Поститися означає обходитися без їжі й пиття. Щоб тіло було здоровим, а розум працював активніше, корисно час від часу поститися.
Спаситель учив, що піст з певною метою—це більше, ніж просте утримання від їжі й пиття. Нам також слід зосереджувати увагу на духовному.
● Ми повинні молитися під час постуМолитва—невід’ємна частина посту. Скрізь у Писаннях піст згадується разом з молитвою. Він має супроводжуватися щирою молитвою, і розпочинати й завершувати піст також треба молитвою.
Ми повинні поститися з метоюДля посту є багато причин. Постом і молитвою ми можемо здолати слабкості чи проблеми. Інколи ми можемо поститися й молитися, якщо інші люди потребують допомоги чи проводу, наприклад, члени сім’ї, які хворіють і потребують благословення (див. Мосія 27:22–23). За допомогою посту ми можемо пізнати істину про все, як це зробив пророк Алма з Книги Мормона. Він сказав: “Я постився і молився багато днів, щоб знати це самому. І ось, я знаю сам, що це істина; бо Господь Бог зробив так, що це явилося мені через Його Святого Духа” (Алма 5:46).● 22. І він наказав, щоб священики зібралися разом; і вони почали поститися і молитися Господеві Богу їхньому, щоб він відкрив уста Алми, щоб той міг говорити, і також, щоб його кінцівки могли б отримати свою силу—щоб очі людей були відкриті, щоб бачити і знати великодушність і славу Бога.
23. І сталося, що після того як вони постилися і молилися протягом двох днів і двох ночей, кінцівки Алми отримали свою силу, і він устав і почав говорити до них, просячи їх бути в повному спокої:(
Мосія 27:22–23).
● 46. Слухайте, я кажу вам, це стало відомим мені через Святого Духа Божого. Знайте, я постився і молився багато днів, щоб знати це самому. І ось, я знаю сам, що це істина; бо Господь Бог зробив так, що це явилося мені через Його Святого Духа; і це й є дух одкровення, що в мені.(Алма 5:46).
Ми можемо поститися, щоб допомогти іншим пізнати істину. Піст може втішити нас у годину смутку і страждання (див. Алма 28:4–6). Піст може допомогти нам стати смиренними й наблизитися до Небесного Батька (див. Геламан 3:35).● 4. І ось тоді настав час, коли було чути великий плач і голосіння по всій землі, серед усіх людей Нефія
5. Так, волання вдів, які оплакують своїх чоловіків, а також батьків, які оплакують своїх синів, і дочка брата, так, і брат батька; і таким чином плач було чути серед усіх їх, оплакування своїх рідних, яких було вбито.
6. І ось тоді справді був сумний день; так, час похмурості, і час великого посту і молитви.(
Алма 28:4–6).
● 35. Проте вони постилися і молилися часто, і ставали все сильнішими і сильнішими в своїй покірливості, і все стійкішими і стійкішими у вірі в Христа, до того, що наповнило їхні душі радістю і втіхою, авжеж, аж до очищення й освячення їхніх сердець, освячення, яке приходить через те, що вони віддають свої серця Богові.(Геламан 3:35).
Ми не повинні поститися, щоб справити враження на інших. Господь радив:
● “А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони.
По-правді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!
А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям” (Матвій 6:16–18).●  16. А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!
17. А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий,
18. щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.(
Матвій 6:16–18).

Коли постимося, ми повинні бути радісними й не сурмити про свій піст іншим.
Як наше ставлення до посту впливає на те, яким він буде для нас?

Пісний день

Одну неділю кожного місяця святі останніх проводять у пості. У цей день ми не їмо і не п’ємо упродовж двох послідовних прийомів їжі. Якщо ми вечеряємо в суботу, то не їмо і не п’ємо до недільної вечері.
Ми повинні заохочувати дітей поститися (вже після того, як вони христилися), але ніколи не слід примушувати їх. Пісний день—це особливий день, коли ми упокорюємося перед Господом в пості й молитві. Це день, коли ми можемо благати про прощення гріхів та силу здолати вади і прощати іншим.
У пісну неділю члени Церкви зустрічаються і причащаються. Вони зміцнюють одне одного, ділячись свідченням на зборах посту і свідчення.
● Які благословення ви отримали, коли ділилися своїм свідченням на зборах посту і свідчення? Як вам допомогли свідчення інших людей?

Пожертвування від посту

● Чому ми вносимо пожертвування від посту?
Коли ми щомісяця постимося, Господь просить нас допомагати нужденним. Один зі способів полягає в тому, щоб передати їм через відповідних провідників священства продукти або гроші, які були б витрачені нами на два прийоми їжі. Ми повинні бути настільки щедрими в цьому, наскільки це можливо. Завдяки пожертвуванням від посту ми стаємо партнерами Господа у розв’язанні проблем наших менш успішних братів і сестер.

За піст ми отримуємо благословення

● Які благословення ми можемо отримати, коли постимося належним чином?
Ісая, старозавітний пророк, писав про рясні Господні благословення тим, хто поститься й допомагає нужденним. Нам обіцяно мир, добре здоров’я та духовний провід. “Засяє тоді, мов досвітня зоря, твоє світло, і хутко шкірою рана твоя заросте, і твоя справедливість ходитиме перед тобою, а слава Господня сторожею задньою! Тоді кликати будеш—і Господь відповість, будеш кликати—і Він скаже: Ось Я!” (Ісая 58:8–9).●  8. Засяє тоді, мов досвітня зоря, твоє світло, і хутко шкірою рана твоя заросте, і твоя справедливість ходитиме перед тобою, а слава Господня сторожею задньою!
9. Тоді кликати будеш і Господь відповість, будеш кликати і Він скаже: Ось Я! Якщо віддалиш з-поміж себе ярмо, не будеш підносити пальця й казати лихого,(
Ісая 58:8–9).

Піст вдосконалює наше життя й додає сил. Він допомагає нам жити за іншими принципами євангелії, оскільки наближає нас до Господа.
Піст навчає самоконтролюПіст допомагає нам зміцнити характер. Якщо ми будемо правильно поститися, то навчимося контролювати бажання, пристрасті й характер. Ми стаємо трохи міцнішими, доводячи собі, що маємо самоконтроль. Якщо ми вчимо дітей поститися, у них розвиватиметься духовна міць, щоб долати більші спокуси у подальшому житті.
Піст дає нам духовну силуКоли ми мудро і з молитвою постимося, наша віра зміцнюється. З цією вірою ми здобуваємо більше духовної сили. Ось приклад: Алма (пророк з Книги Мормона) розповідає, як знову зустрівся із синами Мосії через багато років після їхнього дивовижного навернення. Він відчув сильну радість, коли побачив, що вони зміцнилися у вірі й здобули більшу духовну силу. Вони здобули її завдяки тому, що “багато віддавалися молитві і посту; тому вони мали дух пророцтва і дух одкровення” (Алма 17:3).●  3. Але це ще не все; вони багато віддавалися молитві і посту; тому вони мали дух пророцтва і дух одкровення, і коли вони вчили, вони вчили з силою і владою від Бога.(Алма 17:3).
Сини Мосії чотирнадцять років проповідували ламанійцям. Оскільки вони постилися і молилися, Дух Господній підсилив вплив їхніх слів. Завдяки цьому вони мали великий успіх в місіонерській роботі. (Див. Алма 17:4).● 4. І вони навчали слову Бога протягом чотирнадцяти років серед Ламанійців, маючи великий успіх у приведенні багатьох до пізнання істини; так, силою їхніх слів багатьох було приведено до жертовника Бога, щоб звернутися до Його імені і зізнатися у своїх гріхах перед Ним.(Алма 17:4).
Спаситель сказав тим, хто належним чином поститься: “Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно”●  18. щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.(Матвій 6:18).
● Як піст може збільшити нашу духовну силу протистояти спокусам, отримувати одкровення, чинити праведно?

Додаткові уривки з Писань

● Лука 2:37; Алма 45:1 (поклоніння Богові у пості).● Iсая 58:3–11 (належний піст).● Мосія 27:19, 23 (піст заради хворих).● 3 Нефій 27:1–3; Вихід 34:27–28 (піст для отримання одкровення і здобуття свідчення).● Aлма 6:6; 17:9 (піст за тих, хто не знає Бога).● Дії 13:2–3 (піст заради натхненного підбору церковних чинів).● Мосія 4:26 (отримати прощення наших гріхів, коли допомагаємо тим, хто в нужді).

Основи"Духовного світу"

- 1. ✅ Хто Він — наш Небесний Батько?:- 2. ✅ Яка вона "Наша небесна родина"?:- 3. ✅ Війна на небесах:- 4. ✅ Божий закон "Свобода вибирати":- 5. ✅ Процес сотворіння СВІТУ:- 6. ✅ Падіння Адама і Єви:- 7. ✅ Хто такий Святий Дух:- 8. ✅ Молитва до Небесного Батька:- 9. ✅ Пророки Бога: Їх роль, дари у наш час:- 10.✅ Писання з Бібліотеки Ісуса Христа!:- 11. ✅ Життя Ісуса Христа:- 12.✅ Спокута Ісуса Христа:- 13.✅ Що таке Святе священство?:- 14.✅ Організація священства:- 15.✅ Завітний народ Господа:- 16.✅ Церква Ісуса Христа в давні часи:- 17.✅ Церква Ісуса Христа в наші дні 2025р.:- 18.✅ Віра в Ісуса Христа:- 19.✅ Покаяння:- 20.✅ Господній обряд "Хрищення":- 21.✅ Господній обряд - "Дар Святого Духа":- 22.✅ Господнє благословення-"Дари Духа":- 23.✅ Господній обряд "Причастя":- 24.✅ Суботній день - "Неділя":- 25.✅ Піст:- 26.✅ Жертвування:- 27.✅ Праця й особисті обов’язки:- 28.✅ Служіння:- 29.✅ Закон здоров’я від Господа:- 30.✅ Милосердя:- 31.✅ Чесність:- 32.✅ Десятина і пожертвування:- 33.✅ Місіонерська робота:- 34.✅ Розвиток талантів:- 35.✅ Слухняність:- 36.✅ Сім’я може бути вічною:- 37.✅ Сімейні обов’язки:- 38.✅ Вічний шлюб:- 39.✅ Закон цнотливості:- 40.✅ Храмова робота і сімейна історія:- 41.✅ Післяземний духовний світ:- 42.✅ Збирання дому Ізраїлевого:- 43.✅ Ознаки Другого пришестя:- 44.✅ Друге пришестя Ісуса Христа:- 45.✅ Тисячоліття:- 46.✅ Останній суд:- 47.✅ Піднесення:

Підручник "Основи Євангелії"2009

Копія 1: Іконки з підписами
Telegram
WhatsApp
Viber
Facebook
Twitter (X)
LinkedIn
Reddit
Pinterest
Skype
Копіювати
Поділитися
Made with